Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання

Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання

Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання
В Андріївскому ліцеї навчаються 56 учнів. Фото: andriivka-vb-school.edu.kh.ua/

Очільник ОВА Олег Синєгубов розраховує на комбіновану освіту у Харківській області, про це він сказав 12 липня на брифінгу. Проте перехід до офлайн-навчання може не відбутися з 1 вересня через те, що усі укриття не встигнуть привести до ладу до початку навчального року. Станом на 12 липня до використання придатні 82 захисні споруди у закладах освіти Харківщини.

Комбінована форма навчання у закладах освіти Харківщини

За словами Синєгубова, викладачі зможуть проводити з дітьми ті заняття наживо, які не можна провести онлайн.

"Ми розраховуємо на те, що це буде комбінована освіта. Офлайн будуть проводити ті заняття, які неможливо провести онлайн. Наприклад, для студентів-медиків або для першокласників, бо вони досить важко сприймають освіту в онлайн форматі. Заняття будуть проводитись в укриттях", — сказав Синєгубов.

Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання
Укриття в "Обдарованості". Січень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Очільник ОВА розповів, що станом на 12 липня ще немає рішення, що саме з 1 вересня буде впроваджено офлайн-навчання.

"Наприклад, перший семестр буде онлайн, а далі заклади будуть дивитися щодо безпекової ситуації. Є вимога, щоб в класах або аудиторіях була можливість онлайн-трансляцій занять, щоб у батьків або студентів був вибір — зайнятися офлайн чи онлайн. Батьки прийматимуть рішення, у якому форматі навчатимуться діти. Обов'язку чи примусу до офлайн-навчання немає", — сказав Олег Синєгубов.

Усі укриття не зможуть привести до ладу до 1 вересня

За даними Синєгубова, у Харківській області є потреба у 525 укриттях у закладах освіти, проте до початку навчального року їх зробити не зможуть.

"Є укриття, які завершимо приводити до ладу до вересня. Але це тривалий процес. Нічого страшного, якщо ми їх завершимо до кінця жовтня, листопада або грудня. Діти уже три роки навчаються онлайн", — сказав начальник Харківської ОВА.

Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання
Вікторія Щерба на уроці української мови під час відключення світла. Грудень 2022 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

За його словами, при сигналі повітряної тривоги дітей мають обов'язково спускати в укриття, якщо вони перебуватимуть за їх межами.

Скільки потрібно коштів, щоб привести до ладу одне укриття

За словами Синєгубова, у Харкові половина шкіл зруйнована внаслідок російських обстрілів, тому міська влада має привести до ладу укриття у навчальних закладах.

За його словами, щоб привести до ладу одне найпростіше укриття потрібно близько 2-3 мільйонів гривень, а протирадіаційне — від 15 млн гривень.

"Якщо у школах немає укриттів або приміщення, які можна привести до відповідних норм ДБН, будуть будувати нові бомбосховища поруч зі школами. Вони коштуватимуть від 20 до 70 мільйонів гривень, в залежності від кількості дітей, на яку вони розраховані", — розповів очільник ОВА.

Скільки укриттів у закладах освіти придатні для використання

На території Харківської області є 120 захисних споруд у 104 навчальних закладах, але вони повинні відповідати вимогам, повідомив в.о начальника ДСНС Харківщини Сергій Чабань.

"У Шевченківському та Салтівському районах Харкова придатні до використання по два приміщення, у Київському, Слобідському та Холодногірському — по одному, решта розташовані у районах області. Непридатними до використання визнали 32 споруди. Їх необхідно приводити до ладу", — сказав Чабань.

Підготовка до офлайн-навчання на Харківщині. Скільки укриттів придатні для використання
Школа для дітей з порушеннями зору у Харкові після обстрілів РФ. 7 липня 2022 рік. Фото: Олександра Новосел / Суспільне

"Під час воєнного стану існує мораторій на непланові перевірки будь-яких об'єктів, тому балансоутримувачам і керівникам закладів освіти рекомендується звертатись до головного управління ДСНС Харківщини для проведення обстежень укриттів", — повідомив Чабань.

Зруйновані та пошкоджені заклади освіти на Харківщині

На Харківщині є 1604 заклади освіти, з них 1591 — на підконтрольній території. У Дворічанській громаді 13 закладів залишаються в окупації, сказав в.о начальника ДСНС Харківщини.

"712 таких закладів пошкоджено: з них 72 споруди зруйновані й 640 пошкоджені. З нашого боку іде інтенсивна робота з органами влади та місцевим самоврядуванням з відродження цих будівель. Ми застосовуємо практично всю інженерну техніку, яка в нас є, проводимо ці споруди в належний стан", — розповів Чабань.

Що відомо про відновлення офлайн-навчання

7 липня Рада оборони ухвалила рішення про дозвіл на відновлення офлайн-навчання у закладах освіти Харківщини, повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, основні вимоги — наявність спеціальних укриттів, що відповідають вимогам ДБН, готовність системи оповіщення, визначення шляхів евакуації, створення запасів води та медикаментів, проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги.

Батькам запропонують написати заяву щодо бажаного формату освіти, повідомила працівниця пресслужби обласної військової адміністрації Юлія Шупенко.

Для дітей будуть проводити тренування, щоб відпрацювати процес переміщення в укриття до автоматизму. Там облаштовують класи, щоб діти могли продовжувати уроки. Такі приклади вже є, зокрема, у Харкові — в обласному ліцеї-інтернаті "Обдарованість" та у Пісочинській громаді.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок