"Спочатку ракета, потім — тривога". У Чугуєві пояснили, чому не повертатимуть школярів за парти

"Спочатку ракета, потім — тривога". У Чугуєві пояснили, чому не повертатимуть школярів за парти

Уточнено
"Спочатку ракета, потім — тривога". У Чугуєві пояснили, чому не повертатимуть школярів за парти
. Російська армія ракетним ударом знищила школу у Чугуєві. Фото: Суспільне Харків

У Чугуївській громаді вирішили не відновлювати навчання у закладах освіти у традиційному форматі, бо не мають, де укрити дітей під час небезпеки завдання РФ ракетних ударів по місту.

Про це Суспільне Харків розказала начальниця управління освіти Чугуївської міської ради Марина Реброва.

За її словами, в громаді 12 шкіл, вісім дитсадків і три заклади позашкільної освіти. На липень 2023 року у громаді перебувають 1880 дітей, ще 1681 дитина — в евакуації.

"Швидкість підльоту ракети до Чугуєва складає 40 секунд. Спочатку до нас прилітає ракета, яка щось руйнує, розбиває, і тільки після того вмикається повітряна тривога. Таким чином у нас немає запасу часу, щоб спустити дітей у безпечне приміщення", — пояснює освітянка.

"Останній раз удар по центру міста був близько двох тижнів тому, три ракети. Чугуєву дістається регулярно, приблизно кожні два тижні. Оскільки у нас ворог дуже близько, то дуже висока ймовірність таких прямих влучань і того, що ми не встигнемо врятувати дітей", — каже Марина Реброва.

За її словами, безпечних укриттів, які б захистили дітей від ймовірних влучань ракет у заклади освіти, у громаді немає.

"Справжніх бомбосховищ, відповідно до ДБН, у нас немає. У нас є тільки одне протирадіаційне укриття в одному садочку, але опірність бомбам у протирадіаційних укриттях, вона ж незначна, бо вони призначені для інших цілей. Заклади позашкільної освіти взагалі укриттів не мають ніяких", — каже Реброва.

З 12 шкіл у громаді дві вже пошкоджені під час війни, їх треба реконструювати, говорить освітянка.

"Тільки у шести школах є якісь або підвальні приміщення, які можна облаштовувати, в одній є тир. А чотири — взагалі без технічної можливості облаштувати, тільки нове будівництво. Це дуже великі кошти для громади, бо нове будівництво, як ми дізнавалися у Харкові, для великої школи — до 20 мільйонів гривень. Це дуже великі суми для нашого бюджету. Найбільша школа у нас — 800 дітей", — говорить Марина Реброва.

Вона уточнила, що прості укриття вже облаштували у п'яти школах та у трьох дитсадках громади: "Але небезпека все одно залишається".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок