"Це сигнал". Синєгубов пояснив, що означає рішення Ради оборони про відновлення офлайн-навчання на Харківщині

"Це сигнал". Синєгубов пояснив, що означає рішення Ради оборони про відновлення офлайн-навчання на Харківщині

"Це сигнал". Синєгубов пояснив, що означає рішення Ради оборони про відновлення офлайн-навчання на Харківщині
. Пошкоджена обстрілами школа №17 у Харкові. Листопад 2022 року. Фото: Олена Клименко / Суспільне Харків

Дозвіл на відновлення офлайн-навчання на Харківщині, який ухвалила Рада оборони регіону, це сигнал облаштовувати укриття.

Про це під час брифінгу 12 липня сказав керівник ОВА Олег Синєгубов, відповідаючи на питання кореспондентки Суспільного.

"Стосовно нашої логіки прийняття рішення, перш за все, — це сигнал до органів місцевого самоврядування щодо необхідності облаштування тих укриттів, які ми маємо наразі, і приведення їх до відповідних вимог, норм і правил. Незалежно від форми власності закладів освіти це або приватні, або комунальні, або державні заклади, всі мають чітко розуміти, що необхідність облаштування захисних споруд в освітньому закладі — це є їх обов'язок. По-іншому не буде", — сказав керівник ОВА.

Синєгубов припустив, що, ймовірно, у Харкові освіта буде комбінованою: вчителі викладатимуть онлайн, але буде змога влаштувати консультації офлайн.

"Якщо брати місто Харків, то це буде у більшості випадків, на 90%, онлайн-освіта, тому що я не знаю такої школи в місті Харкові, де є саме захисна споруда, яка відповідає цим нормам. Їх немає просто. Тому це сигнал саме для органів місцевого самоврядування працювати над тим, щоб цих захисних споруд з'являлися ще більше і більше", — сказав Синєгубов.

За його словами, рішення про дозвіл ухвалили також, врахувавши, що кількість ракетних ударів РФ зменшилася.

"У нас основна загроза — С-300. Враховуючи дальність, враховуючи лінію фронту, яка в нас іде, ми звідти й виходимо: які саме заклади освіти можуть приймати рішення щодо офлайн-освіти. У нас змінилася і кількість обстрілів, і їх інтенсивність, зокрема, Харкова ракетами С-300", — сказав Олег Синєгубов.

Він зазначив, що засновники навчальних закладів мають нести відповідальність щодо організації офлайн-освіти: "Якщо вони прийняли рішення і, звичайно, для підтвердження його правильності, вони мають звернутися до ДСНС для того, щоб отримати сертифікат відповідності тієї захисної споруди, яку вони пропонують для використання".

Синєгубов зазначив, що в ОВА розглядають можливість офлайн-освіти на території Лозівського, Красноградського районів

"Наприклад, Чугуївська громада для себе прийняла рішення, що об'єктивно там буде лише онлайн, враховуючи безпекову ситуацію, однак вони вже облаштовують укриття для того, щоб бути готовими прийняти рішення щодо або комбінованої, або офлайн-освіти, якщо буде це дозволяти військового обстановка", — сказав Синєгубов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок