У Росії планують створити макрорегіон та включити туди "ЛНР" та "ДНР"

У Росії планують створити макрорегіон та включити туди "ЛНР" та "ДНР"

У Росії планують створити макрорегіон та включити туди "ЛНР" та "ДНР"
Прапор угруповання "Донецька народна республіка" перед посольством, яке відкрили в Москві 12 липня 2022 року. Фото: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP via Getty Images

У Росії хочуть Воронезьку та Ростовську області об'єднати з "ЛНР" та "ДНР" у макрорегіон "Донбас". Про це повідомляє видання ASTRA з посиланням на департамент економічного розвитку Воронезької області.

Влада регіонів у серпні планує підписати угоду заради "прискорення процесу інтеграції ДНР і ЛНР". 10 липня угоду обговорювали в уряді Воронезької області, а відповідний документ планують підписати у серпні цього року.

За словами голови департаменту Данила Кустова, мета документа — відродити зв'язки чотирьох "регіонів-сусідів", що історично склалися, і подальшу співпрацю між ними за низкою напрямків. У тому числі інтеграція "ЛНР" і "ДНР" у простір Росії.

Йдеться про різні аспекти взаємодії, у тому числі торговельно-економічну, ЖКГ, транспорт, будівництво, науку, охорону здоров'я, культуру, спорт та інші.

Пропозицію створити "макрорегіон" на початку червня озвучив й ростовський губернатор Василь Голубєв.

У 2010 році влада Ростовської та Луганської областей підписала угоду про створення міжнародної асоціації "Донбас". У 2011 та 2012 роках до угоди приєдналися Донецька та Воронезька області. Діяльність асоціації було припинено у 2014 році, коли почалася окупація Донецької та Луганської областей України.

Анексія тимчасово окупованих регіонів України Росією

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня 2022 року розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні військові.

В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.

У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів", які Російська Федерація намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності.

Рада Федерації, верхня палата парламенту РФ, може розглянути проєкти законів про приєднання окупованих територій України до Росії на засіданні, яке відбудеться 4 жовтня.

28 вересня Росія заявила, що псевдореферендуми про входження окупованих частин Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України добігли кінця, а переважна більшість населення регіонів нібито підтримали цю ініціативу.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

На початок