"Хотіли б, щоб цифра 33 була закріплена за нашою країною": Данілов прокоментував саміт НАТО, а також ситуацію на фронті

"Хотіли б, щоб цифра 33 була закріплена за нашою країною": Данілов прокоментував саміт НАТО, а також ситуацію на фронті

"Хотіли б, щоб цифра 33 була закріплена за нашою країною": Данілов прокоментував саміт НАТО, а також ситуацію на фронті
Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Україна рано чи пізно буде членом Північноатлантичного Альянсу, однак це "дуже довгий і складний шлях", оскільки рішення вимагає консенсусу серед держав-членів НАТО.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Ми б хотіли, щоб цифра 33 була закріплена за нашою країною, щоб під таким номером ми увійшли в Альянс. Це дасть нам можливість набагато спокійніше почувати себе з таким агресивним, непередбачуваним сусідом, якого ми маємо поруч зі своїми кордонами", — сказав Данілов.

Водночас він наголосив, що факт подальшого надання Україні зброї, зокрема французьких далекобійних ракет, спростовує тезу російської пропаганди, що "хтось втомився".

"Світ з нами до повної нашої перемоги. І не тільки Франція, а всі країни, які нам допомагають, до того часу, поки ми будемо потребувати допомоги, будуть спільно з нами боротися з тим злом, яке є на сьогодні у 21 сторіччі", — зазначив він.

Данілов також прокоментував події на фронті, зазначивши, що ситуація залишається дуже складною, однак при цьому є хороші новини, зокрема з Бахмутського та Запорізького напрямків.

"Ситуація перебуває під контролем. Наше військо на сьогодні вже відповідає всім стандартам НАТО. Хочу подивитися, чи є взагалі в країнах НАТО такі війська, які можуть тримати таку оборону, яку ми тримали, робити наступ, не маючи переваги в повітрі і багатьох інших компонентів", — сказав секретар РНБО.

У Вільнюсі 11 липня розпочався саміт НАТО, на якому Україна розраховує на чіткий сигнал про приєднання до Альянсу після війни. З 11 по 12 липня Вільнюс прийматиме понад 3 000 членів іноземних делегацій, близько 2 000 неурядових організацій та представників міжнародних ЗМІ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок