Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи: у Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО

Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи: у Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО

Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи: у Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО
Президент України Володимир Зеленський перша леді Олена Зеленська та президент Литви Гітанас Науседа на відкритті концерту на підтримку Україну у Вільнюсі, 11 липня 2023 року, фото: Getty Images

У столиці Литви Вільнюсі ввечері 11 липня відбувся концерт на підтримку ідеї набуття Україною членства в НАТО. На відкритті зокрема виступили президент України Володимир Зеленський та президент Литви Гітанас Науседа.

"Всі прийшли сказати: “Ми любимо Україну”. Ми любимо символ свободи України —Володимира Зеленського. Ми любимо першу леді — Олену Зеленську", — сказав Науседа, відкриваючи захід.

Він наголосив, що Україна буде членом НАТО, і Захід не має права діяти інакше.

"Зараз та ціна, яку платить Україну, це найвища ціна, це ціна крові. Вони купують нам час, щоб ціною своєї крові, своїх життів, ми могли підготуватися дати гідну відсіч Росії", — сказав литовський президент.

Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи. У Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО
Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи. У Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО. У столиці Литви Вільнюсі ввечері 11 липня відбувся концерт на підтримку ідеї набуття Україною членства в НАТО, фото: Getty Images

На концерті також пронесли прапор України з Бахмута та встановили його на центральній площі Вільнюса. Це прапор 10-ї штурмової бригади "Едельвейс", який ще два тижні тому був в українських військових на Донеччині. Сьогодні його доставили до столиці Литви ультрамарафонці.

"Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти і онуки. Цей наш бойовий прапор з Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битись проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни", — сказав під час свого виступу Володимир Зеленський.
Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи. У Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО
Підняття прапора, виступи Зеленського і Науседи. У Вільнюсі пройшов концерт на підтримку набуття Україною членства НАТО. Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська під час концерту на підтримку набуття Україною членства в НАТО, Вільнюс, 11 липня 2023 року, фото: Getty Images

Президент України зазначив, що вірить у рішення, у партнерів та у сильне НАТО і наголосив, що НАТО дасть Україні безпеку, а Україна зробить Альянс сильніше.

"Український прапор хоч і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний, – означає, що і кожен прапор націй Європи буде живим, гордим та вільним", — додав він.

У Вільнюсі 11 липня розпочався саміт НАТО, на якому Україна розраховує на чіткий сигнал про приєднання до Альянсу після війни. З 11 по 12 липня Вільнюс прийматиме понад 3 000 членів іноземних делегацій, близько 2 000 неурядових організацій та представників міжнародних ЗМІ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.

На початок