Зеленський і Байден зустрінуться у середу — Білий дім

Зеленський і Байден зустрінуться у середу — Білий дім

Володимир Зеленський та Джо Байден зустрінуться у Вільнюсі на саміті НАТО
Володимир Зеленський та Джо Байден на зустрічі в Японії, 21 травня 2023 року. Фото: AP

Президент США Джо Байден у середу, 12 липня, зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським у рамках саміту НАТО у Вільнюсі. Про це на брифінгу зранку 11 липня повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

“Президент матиме можливість завтра зустрітись з президентом Зеленським та обговорить, як США разом з союзниками готові надати довгострокові зобов'язання, щоб допомогти Україні захистити себе зараз та відбити майбутню агресію. Протягом завтрашнього дня буде опубліковано додаткові оголошення про те, як ці довгострокові зобов’язання будуть реалізовані. Це на додаток до історичної підтримки, яку Сполучені Штати вже надали протягом останніх 16 місяців.”, — сказав Салліван.

Відповідаючи на уточнюючі питання журналістів, Салліван сказав, що "якщо президент Байден і президент Зеленський будуть в одному місті, вони зустрінуться". За його слвоами, Сполучені Штати були провідним партнером у "підтримці України і підтримці президента Зеленського в його і українського народу хороброму захисті своєї Батьківщини і в можливості координувати всі аспекти,військову підтримку або економічну підтримку, продовження роботи над демократичними реформами і ключовими питаннями".

"Президент Байден завжди скористається цією можливістю. І він з нетерпінням чекає на повноцінну розмову з президентом Зеленським з усіх цих питань. Що означає чіткий сигнал", — сказав Салліван.

Він додав, що президент Зеленський матиме свою точку зору, президент Байден матиме можливість поговорити з ним як на двосторонніх зустрічах, так і на полях завтрашніх зустрічей, і сторони тісно консультувалися протягом цього часу.

"Я думаю, що комюніке з Вільнюса буде тим, що Україна зможе сприйняти як позитивний сигнал щодо питання майбутнього шляху України до членства", — сказав представник Білого дому.

Салліван: Україна буде в центрі уваги саміту

На саміті НАТО, за словами Саллівана, у центрі уваги буде Україна.

“Завтра відбудеться найперше засідання Ради Україна-НАТО. Члени Альянсу погодять новий пакет посиленої підтримки для України, розглянуть довгострокові потреби України та розширять плани щодо забезпечення оперативної сумісності України з союзниками по НАТО. Союзники також обговорять шлях України до майбутнього членства в НАТО”, — сказав Салліван.

Салліван розповів, що ввечері 12 липня перед від’їздом із Вільнюса президент США виступить із великою промовою, у якій підкреслить, як Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами підтримують Україну, захищаючи демократичні цінності та вживаючи заходів для вирішення глобальних викликів.

Відповідаючи на запитання, скільки часу може знадобитися Україні, щоб провести ці реформи після закінчення війни, Салліван сказав, що не може прогнозувати. За його словами, йдеться про суть демократичних реформ і реформ у секторі безпеки, їх правильне проведення. І це багато в чому залежить від конкретних кроків, які будуть зроблені. З точки зору США, робота Альянсу з Україною полягає в тому, щоб прокласти цей шлях реформ, а потім змусити Україну працювати в цьому напрямку.

“У них є так звана щорічна національна програма. У ній детально описано багато кроків, які вони вже здійснили і здійснюють. І фактично, під час саміту протягом наступних двох днів Альянс відзначить значний прогрес, якого Україна вже досягла, а потім матиме можливість обговорити з Україною подальші кроки”, — сказав Салліван.

Салліван додав, що вранці 11 липня члени Альянсу продовжують обговорювати точний характер процесу щодо шляху України до членства в НАТО.

“Тому я не буду випереджати рішення, які будуть прийняті сьогодні. Вони будуть оголошені в рамках завтрашнього комюніке. Скажу лише, що в залі відчувається багато доброї волі і енергії, і я думаю, що союзники об'єднаються навколо консенсусу щодо подальшого руху вперед з цього питання”, — сказав він.

Раніше американське видання Politico з посиланням на два джерела повідомило, що президент США Джо Байден у межах саміту НАТО у Вільнюсі матиме дві двосторонні зустрічі високого рівня. На 11 липня, за даними видання, запланована зустріч і президентом Туреччини Реджепом Таіпом Ердоганом, а на 12 липня — з президентом України Володимиром Зеленським.

На початок