Байден прибув до Лондона і зустрівся з Сунаком та Чарльзом ІІІ. Про що говорили

Байден прибув до Лондона і зустрівся з Сунаком та Чарльзом ІІІ. Про що говорили

Оновлено
Президент США Джо Байден прилетів до Лондона
Президент США Джо Байден під час спілкування з журналістами у Білому домі 28 червня 2023 року, фото: Getty Images

Президент США Джо Байден ввечері у неділю, 9 липня, прибув до Лондона напередодні саміту НАТО. У понеділок, 10 липня, Байден зустрівся з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком на Даунінг-стріт, 10, а потім відвідав короля Чарльза у Віндзорському замку.

Як повідомили у Білому домі, Байден і Сунак розглянули підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі і підтвердили свою непохитну підтримку України в умовах агресії Росії.

Лідери також обговорили Атлантичну декларацію про економічне партнерство, яку вони запустили в червні, включаючи наступні кроки для досягнення ключових результатів у найближчі місяці.

Вони також розглянули розвиток подій у Північній Ірландії та зусилля щодо забезпечення подальшого прогресу там.

Як повідомили у британському уряді, Сунак і Байден також обговорили перебіг українського контрнаступу та підкреслили важливість зобов’язань міжнародних партнерів країни щодо її довгострокової оборони, надання підтримки, необхідної Україні для перемоги у цій війні та забезпечення справедливого та тривалого миру.

Що стосується ширших питань НАТО, вони погодилися з необхідністю забезпечити Швеції швидкий шлях до повного вступу в НАТО.

Сунак і Байден також обговорили ширший геополітичний контекст, зокрема в Індо-Тихоокеанському регіоні та щодо Ірану.

Після зустрічі з Ріші Сунаком, Байден вирушив до Віндзорського замку на зустріч з королем Чарльзом ІІІ. Це перша зустріч британського монарха з президентом США з моменту сходження на трон. На коронації були присутні перша леді США Джилл Байден і внучка Фіннеган Байден.

Як повідомляє CNN, Байден, король Чарльз і спеціальний посланник США з питань клімату Джон Керрі зустрілися з керівниками компаній приватного сектора на кліматичному заході.

У понеділок увечері Байден вирушить до столиці Литви Вільнюса перед переговорами з лідерами НАТО, запланованими на 11 і 12 червня. Очікується, що на порядку денному буде підтримка НАТО Києва, а також заявка Швеції на вступ до альянсу, яку досі блокувала Туреччина.

Вільнюський саміт також відбудеться після того, як адміністрація Байдена дала добро на постачання касетних боєприпасів в Україну, а деякі союзники по НАТО, такі як Велика Британія та Іспанія, висловили занепокоєння з цього приводу, нагадує DW.

Після візиту до Литви Байден вирушить до Фінляндії, яка є найновішим членом альянсу НАТО.

Раніше президент США в коментарі телеканалу CNN поставив під сумнів ймовірність того, що Україні запропонують членство в НАТО.

"Я не думаю, що вона готова до членства в НАТО", — сказав Байден в інтерв'ю, яке вийшло в ефір у неділю, 9 липня.

Байден сказав, що, хоча він сподівається, що лідери НАТО "прокладуть раціональний шлях для України, щоб вона могла відповідати критеріям, необхідним для вступу в НАТО".

Він зазначив, що для вступу до військового альянсу країни повинні "відповідати всім кваліфікаційним вимогам, починаючи від демократизації і закінчуючи цілою низкою інших питань". Він додав, що прийняття України до альянсу зараз означатиме "війну з Росією".

"Я не думаю, що в НАТО є одностайність щодо того, чи варто приймати Україну в сім'ю НАТО зараз, в цей момент, посеред війни", — сказав президент США.

Байден додав, що для того, щоб Україна стала членом НАТО, "потрібен час".

Також у неділю Білий дім повідомив, що в телефонній розмові з президентом Туреччини Таіпом Ердоганом Байден висловив бажання, щоб Швеція приєдналася до НАТО "якомога швидше".

Заявка Швеції на вступ до НАТО вимагає одностайного схвалення всіх країн-членів, включно з Туреччиною. У четвер Стокгольм не зміг переконати Анкару ратифікувати вступ Швеції до НАТО під час зустрічі на рівні міністрів закордонних справ.

Ердоган сказав Байдену, що Швеція зробила кроки в правильному напрямку, щоб Туреччина підтримала заявку, повідомило в неділю управління комунікацій турецького президента в окремій заяві.

На початок