За два місяці роботи отримали майже пів тисячі запитів. У Кропивницькому працює Центр допомоги врятованим

За два місяці роботи отримали майже пів тисячі запитів. У Кропивницькому працює Центр допомоги врятованим

За два місяці роботи отримали майже пів тисячі запитів. У Кропивницькому працює Центр допомоги врятованим
На фото працівники центру допомоги врятованим. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працює центр допомоги врятованим. Там можуть отримати безкоштовно та анонімно допомогу люди, які виїхали з зони бойових дій та жителі області. Центр працює за трьома напрямками — надання психологічної допомоги, юридичної консультації та інформаційної підтримки. За два місяці роботи працівники отримали майже пів тисячі запитів різного характеру, розповів Суспільному координатор центру Олександр Кришко.

Центр допомоги врятованим у Кропивницькому створили за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з Фондом Народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції, Швеції, у співпраці з місцевими органами влади та ГО “Інноваційні соціальні рішення”, сказав Олександр Кришко.

За його словами, звернутися в центр за підтримкою може будь-хто. “Будь-яка людина, яка постраждала від війни й не лише. Ми приймаємо всіх місцевих, які, можливо, і не мають ніякого стосунку до проблем пов'язаних з війною. Але загалом це внутрішньо переміщені особи, люди в яких у родині хтось загинув, зник безвісти".

Зокрема надають психологічну допомогу – як одноразово, так і призначають курс лікування; допомагають родичам загиблих або зниклих безвісти бійців підготувати документи, щоб отримати виплати від держави.

За тиждень надають понад 15 юридичних послуг, сказала юристка Юлія Нофенко. "Найчастіше люди приходять з запитами щодо порядку виконання рішень, які раніше виконувалися на тимчасово окупованих територіях. Зараз втратився зв'язок з виконавцями. Люди не розуміють, до кого звертатися, який порядок дій взагалі, хто займається виконанням рішень".

Юристка говорить, є звернення пов'язані з домашнім насильством. "Тоді підключаються до роботи психолог, роз'яснюються права та обов'язки людини, порядок її дій, які вона повинна вчинювати в разі домашнього насильства, складаємо заяви до компетентних органів, які займаються запобіганням та протидії домашнього насильства".

Відвідувачка центру Євгенія Канівець – харків'янка. У Кропивницькому з березня 2022 року. Про центр дізналася з соцмереж. Прийшла за юридичною консультацією: "Я прочитала, і я зрозуміла, що можу отримати допомогу. Тут допомагають розв'язувати мою проблему".

Центр працює в будні дні з понеділка по четвер з 8:00 до 17:15, в п'ятницю з 8:00 до 16:00 у приміщенні ЦНАПу за адресою вулиця Архітектора Паученка, 41/26 у Кропивницькому.

На початок