Резніков назвав п'ять принципів використання Україною касетних боєприпасів

Резніков назвав п'ять принципів використання Україною касетних боєприпасів

Резніков
. Олексій Резніков. Фото: Владислав Кравець / Суспільне

Міністр оборони Олексій Резніков привітав рішення США надати Україні касетні боєприпаси і заявив, що Україна має п’ять принципів щодо використання касетних снарядів.

Про це він написав у Twitter.

Міністр підкреслив, що мета України — завдати максимальних втрат російським окупантам, аби врятувати більше життів українських громадян.

"Щодо касетних боєприпасів у нас є п’ять ключових принципів, яких ми будемо дотримуватися і які ми чітко повідомили всім нашим партнерам, включаючи США. Про ці п’ять принципів я особисто письмово поінформував наших американських партнерів давно", – написав Резніков

Принципи використання касетних боєприпасів:

  1. Україна використовуватиме касетні боєприпаси виключно, аби звільнити від окупації свої міжнародно визнані території. Їх не використовуватимуть на офіційно визнаній території РФ.
  2. Українські військові не використовуватимуть касетні боєприпаси в міських районах, аби уникнути ризиків для мирного населення. "Боєприпаси будуть використовуватися тільки в місцях скупчення російських військових. Використовуватимуться для прориву рубежів оборони противника з мінімальним ризиком для життя наших воїнів", — зазначив Резніков.
  3. Україна вестиме суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де її використовуватимуть.
  4. Після деокупації територій і перемоги України землі, де використовувалися касетні боєприпаси будуть пріоритетними для розмінування.
  5. Україна звітуватиме партнерам про використання цих боєприпасів і про їхню ефективність, щоб забезпечити належний стандарт прозорого звітування та контролю.

Що відомо про надання Україні касетних боєприпасів

Наприкінці червня американські законодавці з Гельсінської групи просили президента Байдена передати Україні касетні боєприпаси, розроблені у США і не використані за часів холодної війни.

6 липня видання The New York Times з посиланням на американського високопосадовця адміністрації Байдена повідомило, що США мають наміри оголосити новий пакет озброєнь для України. Він може включати і касетні боєприпаси.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок у п'ятницю, 7 липня, після повідомлень, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю, заявила, що Німеччина не схвалює відправку касетних боєприпасів в Україну.

Увечері 7 липня США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, що включає зокрема касетні боєприпаси.

Касетний боєприпас — це особливий вид снаряду з тонкими стінками. Основним елементом касетного боєприпасу є головна снарядна частина. Цю форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, протитанковими, протипіхотними або запальними мінами. Одна касетна бомба може містити мінімум десять мін та дрібних деталей до них, які перебувають у спеціальних стінках-перегородках. Таким чином у бомбі міститься велика кількість маленьких бомб, які після детонації в повітрі висипаються та розсипаються по всій зоні ураження.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. США, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи США, не ратифікували конвенцію.

На початок