"Ми тільки на початку середини": представник Пентагону про україснький контрнаступ

"Ми тільки на початку середини": представник Пентагону про україснький контрнаступ

"Ми тільки на початку середини": представник Пентагону про україснький контрнаступ
Заступник міністра оборони США з політики Колін Каль, фото: AP

Український контрнаступ станом на зараз перебуває "на початку середини", і, ймовірно, відбуватиметься важко.

Про це під час брифінгу 7 липня заявив заступник міністра оборони США з політики Колін Каль.

"Отже, все буде важко. На справжній війні все складно. Іноді все відбувається швидше, ніж ви думаєте. Як у Харкові минулої осені, іноді — як у Херсоні минулої осені", — сказав він.

Як зазначив заступник міністра, протягом зими жодна зі сторін не стояла на місці: українці з допомогою союзників і партнерів "збирали гору сталі для контрнаступу", тоді як росіяни окопувалися, встановлювали мінні поля, протитанкові перешкоди і бар'єрні лінії траншей.

"І тому це буде важко. Я думаю, що ми повинні робити висновки в кінці, а не в середині, і я думаю, що ми тільки на початку середини", — підсумував Каль.

Що відомо про літній український контрнаступ

10 червня Володимир Зеленський заявив, що Сили оборони ведуть "контрнаступальні дії" проти російських військ.

21 червня Зеленський зазначив, що контрнаступ Сил оборони України є "повільнішим, ніж хотілося", зокрема через великий обсяг замінованих територій.

22 червня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за два тижні українська армія звільнила вісім сіл в Україні, а звільнена територія становила понад 113 квадратних кілометрів.

Зокрема Сили оборони звільнили території під Красногорівкою на Донеччині, які були окуповані з 2014 року.

29 червня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що з Лиманського на Бахмутський напрямок РФ перекинула повітряно-десантний полк з метою підкріплення та додатково виділяє розрахунки протитанкових ракетних комплексів, щоб зупинити просування ЗСУ.

Зранку 30 червня у Генштабі ЗСУ повідомили, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

5 липня командувач Сухопутних військ генерал Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони ще не повністю реалізували свій потенціал, а контрнаступ України відбувається відповідно до плану.

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ генерал Громов повідомив, що українські військові в ході контрнаступу змогли просунутись углиб російських оборонних позицій на півдні України на відстань до 7,5 кілометра, при цьому загальна довжина фронту в Україні становить більш як 1200 кілометрів.

На початок