До 100-річчя УВО у Тернополі відбулось спецпогашення поштового штемпеля

До 100-річчя УВО у Тернополі відбулось спецпогашення поштового штемпеля

До 100-річчя УВО у Тернополі відбулось спецпогашення поштового штемпеля Ніна Герасименко

У Тернополі відбулось спецпогашення штемпеля “Українська військова організація. 100 років з часу створення”. Повідомила начальниця відділу поштових послуг Ніна Герасименко.

За її словами, цьогоріч в Україні відзначають 100-річчя з дня заснування УВО – попередниці Організації українських націоналістів (ОУН).

“Наша пошта долучилась до відзначення цієї дати і підготували спеціальний штемпель, яким будуть гасити марки та конверти”.

До 100-річчя УВО у Тернополі відбулось спецпогашення поштового штемпеляНіна Герасименко

Спецпогашення штемпеля

Автор іменного штемпеля – львівський філателіст Андрій Пилюх.

Тернопільський історик Василь Штокало направив звернення до місцевої дирекції “Укрпошти” щодо виготовлення блоку художніх марок до цієї дати із зображенням Євгена Коновальця, першої новітньої жінки-мучениці за волю України Ольги Басараб, Івана Андруха та знаменитого поета-борця Грицька Чупринки, конверта “першого дня”.

“Cтворення УВО було переломною віхою в історії України XX ст. Хоча не планується друк марок та конверта “першого дня”, однак ця подія показує, що Тернопілля стало тереном, який підживлював діяльність Галицької УВО. Через наш край ішов зв’язок до київської УВО. Також на Тернопільщині створено кілька бойових округ УВО” – розповів Штокало.

Що відомо:

  • 1-3 серпня 1920 року на вигнанні в умовах поразки Української революції Євген Коновалець у Празі (Чехословацька Республіка) при підтримці друга України президента Томаша Масарика скликав з’їзд відпоручників українських військових організацій за кордоном, де й було створено Українську військову організацію (УВО). Уже 2 вересня того ж року в Галичині було створено Галицький провід УВО, а в грудні 1920-го в Києві – Наддніпрянський.
  • На Гусятинщині відбулося спецпогашення марки до 150-річчя О.Пісецького.
  • Спецпогашення марки до 100-річчя Акту Злуки.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди