У гуртожитку Глибоцького професійного ліцею облаштували прихисток для вимушених переселенців. Там капітально відремонтували четвертий та п'ятий поверхи, облаштували кухню й душові. У гуртожитку зможуть проживати понад 110 людей – наразі він заповнений майже на половину.
Про це у коментарі Суспільному повідомив директор ліцею Микола Макаревич.
У гуртожитку приймають переселенців, які потребують довготривалого проживання, оскільки їхні будинки зруйновані чи розташовані на тимчасово окупованих територіях. Зараз у прихистку живуть люди з Донецької, Луганської та Харківської областей.
Серед них — Оксана Рубан з окупованого Сєвєродонецька. У Чернівецьку область вона приїхала торік у квітні. Спочатку жила у школі в Чернівцях, а коли там розпочалося навчання, переїхала до Глибоки.
"Ми звикли жити у школі, а як приїхали сюди, то були трохи шоковані. Там ми всі разом жили, спілкувалися й було весело. Тут маємо окремі кімнати разом з мамою. Їй вже 82 роки, трохи важко підійматися на четвертий поверх", – каже жінка.
У гуртожитку Оксана разом з іншими переселенцями живе безплатно, а їжу купують та готують самостійно. Каже, умови у прихистку комфортні, тому шукати інше житло не планує. Жінка працює дистанційно.

"Надаємо прихисток з початку повномасштабного вторгнення"
Гуртожиток у ліцеї частково не використовували понад 20 років, каже директор закладу. З початку повномасштабного вторгнення у приміщеннях гуртожитку надавали прихисток, а тепер змогли відремонтувати.
Площа приміщень прихистку – майже 900 квадратних метрів. Там облаштували 28 житлових кімнат, чотири вбиральні та дві кухні. Це вартувало понад 5,5 мільйонів з обласного бюджету.
Також міжнародні організації та меценати надали ліжка, матраци, постіль, а також побутову техніку.
"У гуртожитку не було кухонь, то ми їх облаштували. Також люди можуть прийти на тренінги, які проводять благодійні організації в ліцеї, зустрічі з роботодавцями, а також консультації з психологами", – каже Макаревич.
Також у гуртожитку є укриття, яке може вмістити 180 людей.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]