Представники Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” за допомогою поліції опломбовують будівлі монастиря

Представники Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” за допомогою поліції опломбовують будівлі монастиря

Доповнено
Представники Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” за допомогою поліції опломбовують будівлі монастиря
Києво-Печерська Лавра Фото: Микита Чекман/Telegram

У Києві представники Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” за допомогою поліції опломбовують будівлі монастиря, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що правоохоронці опечатали 70-й корпус, де знаходилась резиденція Предстоятеля УПЦ. Поліція перекрила прохід по території обителі в кількох місцях та опломбувала 69 корпус. Також станом на 9:30 опломбовано 71 корпус.

"Зараз продовжується повернення об'єктів нижньої Лаври в державну власність і хотілося б нагадати, що місяць назад завершила роботу, власне, комісія Міністерства культури, яка повністю оглянула та засвідчила технічний стан всіх приміщень. На підставі рішення комісії заповідник вже вступає в права по тих об'єктах, які вони отримали від Міністерства культури", — розповів Суспільному в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" Максим Остапенко.

За його словами, комісія попередньо звернулася до монастиря з проханням надати доступ до п'яти корпусів.

"У вівторок ми отримали відповідь, що буде надано доступ до двох корпусів тому, що всі інші є життєво необхідними для життєдіяльності монастиря. Мова йшла про 69-й і 45-й корпус. Наразі, коли комісія і працівники заповідника пройшли до цих корпусів, то була абсолютна неприпустима ситуація. Нам перешкоджали працювати не надали ключів і не надали доступу",— зауважив Остапенко.

Він повідомив, що наразі комісія оглянула і опломбувала три корпуси: 69-й, 70-й, 71-й.

"Ці корпуси, в яких ніхто не проживає з монахів, це корпуси, які або звільненні або (в яких розташовані — ред.) технічні або торговельні приміщення. Далі заповідник буде вже визначати, яка подальша буде доля цих державних об'єктів"— каже Остапенко.

В.о. гендиректора Національного заповідника також поінформував:

  • у 70-му корпусі, який був резиденцією намісника Української Православної Церкви, є повністю звільнене приміщення. Воно вже достатньо тривалий час стоїть порожнім.
  • 69-й корпус перетворений на майстерні і повністю захаращений, там повне порушення всіх технічних норм, норм пожежної безпеки і, фактично, це створює загрозу і самій пам'ятці і прилеглим. У цьому корпусі вже була свого часу пожежа.
  • 71-й корпус — це, власне, торговельна точка, там відбувається продаж продукції, яка в значній мірі має походження, зокрема, і з Росії. Тому такі торговельні точки, в межах Національно-заповідника, поки що не повинні існувати.

Остапенко також розповів, що монастир отримав у розпорядження 79 релігійних об'єктів. На сьогодні 8 об'єктів повернуто у власність Мінкульту.

Нагадаємо, 4 липня Адміністрація монастиря не допустила комісію Національного заповідника до приміщень Києво-Печерської Лаври, незважаючи на попередню домовленість.

Сьогодні зранку адвокат УПЦ Микита Чекман повідомляв, що представники Міністерства культури за допомогою поліції займають корпуси Києво-Печерської Лаври. Про це він поінформував, у своєму Telegram-каналі.

"Представники Заповідника у супроводі поліції, не маючи будь-яких правових підстав, зірвали замки та проникли до 70 корпусу",— каже Чекман.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою. Представники церкви мали залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

На початок