Чарльзу III у Шотландії вручили королівські коштовності

Чарльзу III у Шотландії вручили королівські коштовності

ЗМІ
Королю Великої Британії Чарльзу III вручають корону Шотландії, 5 липня 2023 рік
Королю Великої Британії Чарльзу III вручають корону Шотландії в соборі Святого Джайлза в Единбурзі, 5 липня 2023 рік. Фото: АР/Jane Barlow

В Единбурзі (Шотландія) відбулася хода з нагоди церемонії вручення коштовностей шотландської корони новому королю Великої Британії Чарльзу III.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що монарх Сполученого Королівства отримав корону, скіпетр та державний меч, які є частиною королівських регалій Шотландії.

Корона, яку передали Чарльзу III, була виготовлена для короля Якова V, монарх одягнув її вперше у 1540 році. Прикраса із золота і срібла, інкрустована 94 перлинами та 43 коштовними каменями має вагу понад 1,5 кілограма.

Походження скіпетра достеменно невідоме – можливо, це був подарунок королю Якову IV від Папи Римського.

Також на національній службі подяки у соборі Святого Джайлза було представлено новий меч, названий на честь королеви Єлизавети ІІ. Камінь Долі, який був задіяний на коронації Чарльза ІІІ у Лондоні 6 травня, також було доправлено на богослужіння.

У ході взяли участь також понад 700 військовослужбовців Королівського флоту, британської армії та Королівських військово-повітряних сил.

Чарльз III
ВМС Шотландії проходять уздовж Королівської Милі перед національною службою вшанування короля Чарльза III і королеви Камілли в Единбурзі, 5 липня 2023 рік. Фото: АР/Jane Barlow

Після того як з Единбурзького замку запустили салют з 21 гармати, королівська процесія повернулася до палацу Голірудхаус. Завершенням церемонії став проліт групи літаків Королівських ВПС "Червоні стріли" над глядачами.

Чарльз III
Королівські ВПС "Червоні стріли" пролітають над глядачами в Едінбурзі, 5 липня 2023 рік. Фото: АР/Russell Cheyne

Відзнаки Шотландії традиційно вручаються монархам Великої Британії після їх коронації.

Церемонія коронації Чарльза III відбулась 6 травня у Вестмінстерському абатстві в Лондоні.

На початок