Чи почнеться навчання в обстріляних школах Хмельниччини

Чи почнеться навчання в обстріляних школах Хмельниччини

Ексклюзивно
Чи почнеться навчання в обстріляних школах Хмельниччини
На фото хмельницька школа, 6 липня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

39 навчальних закладів Хмельницької громади, які отримали пошкодження внаслідок Російської агресії, запрацюють з початку навчального року. Про це Суспільному Хмельницький розповіла, виконуюча обов’язки Директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. За її словами, одну зі шкіл, яка отримала найбільші пошкодження, також планують відремонтувати до цього часу.

"Першочергово, після ракетного обстрілу, з міського бюджету було виділено близько 1,3 мільйона гривень на відновлення вікон, бо майже всі вікна були пошкоджені. Також виділено понад 3 мільйони гривень на усунення всіх аварійностей даху. Також виділені кошти на внутрішні ремонтні роботи: понад 300 тисяч", — говорить Ольга Кшановська.

Так виглядає клас однієї зі шкіл хмельницького, яка зазнала пошкоджень внаслідок вибухової хвилі, 6 липня 2023.
Так виглядає клас однієї зі шкіл хмельницького, яка зазнала пошкоджень внаслідок вибухової хвилі, 6 липня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Випускниця 9 класу однієї зі шкіл Хмельницького Вікторія Потапчук розповіла, що до ракетного удару Росії планували відзначити випуск у школі, проте цього не відбулось. А документи про освіту видавали на ґанку, через пошкодження.

"Випускний мав бути в актовому залі. Ми готували танець й планували зробити відео з нашими усіма моментами зі школи. Розуміти те, що буквально вчора всі ще жили в цій школі, а сьогодні вона вже повністю розбита, дуже боляче", — каже випускниця Вікторія.

Пошкоджена актова зала хмельницької школи, 6 липня 2023.
Пошкоджена актова зала хмельницької школи, 6 липня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Директорка школи Жанна Демиденко розповідає, після ракетного удару Росії 13 травня діти навчалися два тижні дистанційно. В приміщенні школи не було останнього дзвоника, бо школа отримала пошкодження ударною хвилею

"Було пошкоджено 55 вікон, 10 склопакетів, 23 дверей, пошкодилася підлога, стільці, асфальт. Ну, і фасад школи також — плитка облітає", — говорить директорка школи.

Нові вікна у школі вже встановили, 6 липня 2023.
Нові вікна у школі вже встановили, 6 липня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Директорка цієї школи Жанна Демиденко розповідає, нові двері та вікна у кабінетах вже встановили, зараз ремонтують стіни — заробляють тріщини. Школа може відновити навчання з вересня. Деякі ушкодження від удару ліквідовуватимуть довше.

"Руйнування мають за собою ще багато наслідків: це пошкодження і стін, і освітлення, підлоги, аварійний стан актової й спортивних зал", — сказала Жанна Демиденко.

В школі наразі роблять ремонт, 6 липня 2023.
В школі наразі роблять ремонт, 6 липня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Ольги Кшановської для ремонту деяких навчальних закладів залучатимуть кошти благодійних фондів. Також візьмуть гроші з міського бюджету.

"У першому уточнені бюджету на пошкоджені заклади виділено понад 5 мільйонів гривень. Зараз ми теж очікуємо уточнення бюджету, теж закладений великий ресурс фінансів на освіту, сюди входять і поточні ремонти, і капітальні ремонти, і будівництво укриттів", — говорить Ольга Кшановська.

Як розповіла Жанна Демиденко, експерти порахували, що для ремонту, зокрема фасаду школи, даху та відновлення асфальту, потрібно понад 42 мільйонів гривень.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок