В Афганістані таліби хочуть закрити всі жіночі перукарні та салони краси

В Афганістані таліби хочуть закрити всі жіночі перукарні та салони краси

Салон краси в Кабулі
Салон краси у столиці Афганістану Кабулі. Фото: AP

На початку серпня в Афганістані мають припинити роботу всі жіночі перукарні та салони краси.

Як пише BBC, відповідний наказ видали таліби, які контролюють країну.

"Представник Міністерства пропаганди моралі повідомив BBC, що підприємства мають один місяць, щоб підкоритися наказу, починаючи з 2 липня, коли вони вперше були проінформовані про цей крок", — йдеться у повідомленні.

Це — останнє обмеження з низки рішень талібів, спрямованих проти прав жінок, пише видання.

"Талібан позбавляє афганських жінок найголовніших прав людини. Вони порушують права жінок. Цим рішенням вони позбавляють жінок можливості служити іншим жінкам. Коли я почула цю новину, я була шокована. Схоже, таліби не мають жодного політичного плану, крім зосередження уваги на жіночих тілах. Вони намагаються усунути жінок на всіх рівнях життя", — прокоментувала це рішення одна з афганських жінок на умовах анонімності.

Салони краси залишалися відкритими навіть після того, як таліби повернули собі владу два роки тому після виведення американських військ. Однак вітрини магазинів часто закривали, а зображення жінок у салонах зафарбовували аерозольною фарбою, щоб приховати їхні обличчя.

Уряд Талібану не пояснив, що стало причиною заборони, або які альтернативи, якщо такі є, будуть доступні жінкам після закриття салонів.

Інша афганка, яка попросила не називати її імені, сказала, що її друзі підтвердили закриття перукарень у Кабулі та інших місцях.

"Це шокуюча новина для афганських жінок. Я вийшла і побачила, що всі салони в моєму районі закриті", — зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що "Талібан" заборонив жінкам Афганістану працювати в Організації Об'єднаних Націй.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.

На початок