Українські пілоти ще не почали навчання на F-16 — Ігнат

Українські пілоти ще не почали навчання на F-16 — Ігнат

F-16
Винищувач F-16 на військовій базі Лакенхті, Велика Британія, фото: Getty Images

Навчання українських пілотів на винищувачах F-16 іще не розпочалися, але Україна очікує, що найближчим часом будуть заяви від партнерів.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Мова йде про те, хто, де, в якій кількості зможе прийняти наших пілотів на навчання. Це питання зараз вивчається. Я думаю, що скоро будуть заяви від наших партнерів…На жаль, ні (ще не почалося навчання українських пілотів – ред.). Процес пішов, але навчання ще не розпочалося", — сказав речник.

За його словами, авіаційна коаліція у консультаціях з українською стороною "проводить роботу, планування, графіки".

Ігнат зазначив, що чимало країн мають навчальні бази і центри, і вивчається, де і яку кількість українських пілотів можуть прийняти на навчання.

"Ми повинні зрозуміти, що без процесів, які необхідно пройти, а це навчання пілотів, інженерів та інші процеси, підготовка інфраструктури, передача (літаків, — ред.) поки неможлива, на це потрібен час. І звернення нашого вищого військово-політичного керівництва до наших партнерів, щоб цей час не затягувався там, де можна прискорити”, — сказав Ігнат.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

На початок