На Волині можуть зменшити кількість населених пунктів, які входять до зони радіоактивного забруднення

На Волині можуть зменшити кількість населених пунктів, які входять до зони радіоактивного забруднення

Кабінет Міністрів України пропонує зменшити кількість населених пунктів на Волині, які входять до зони радіаційного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Таких сіл планують залишити лише три.

Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України опублікували на сайті Державного агенства України з управління зоною відчуження.

Що саме пропонують у Кабміні

У проєкті постанови пропонують у зоні радіоактивного забруднення залишити лише три села Камінь-Каширського району: Велика Яблунька, Галузія та Серхів. Скоротити кількість сіл та міст хочуть на основі нових дозиметричних замірів.

Наразі діючим є перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23 липня 1991.

У цьому переліку радіаційно забрудненими вважаються 166 населених пунктів на Волині:

  • у Камінь-Каширському районі – 64;
  • у колишньому Любешівському районі – 47;
  • у колишньому Маневицькому районі – 55.

Як йдеться у пояснювальній записці, перегляд площ радіаційного забруднення дасть можливість громадам вести там безперешкодну господарську діяльність.

Обговорення проєкту постанови триватиме до 22 липня.

Як відреагували у громадах на Волині

В Любешівській територіальній громаді через пропозицію Кабміну скликають позачергову сесію. Про це повідомив селищний голова Олег Кух.

"Для нас така "оптимізація" зонування, що пропонується цим проєктом постанови, вкрай неприйнятна і недопустима. Адже екологічні наслідки Чорнобильської трагедії, а особливо їх людського виміру, ми пожинаємо і дотепер", – написав селищний голова.

Скликають позачергову сесію і в Маневицькій селищній раді. Засідання має відбутися 6 липня. "Кабінет Міністрів України пропонує виключити 35 із 36 населених пунктів Маневицької громади, які входять до зони забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС", – зазначив на своїй сторінці у Facebook голова громади Олександр Гаврилюк і додав, що місцеві депутати не згідні із такою пропозицією.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк

На початок