Польща посилює кордон з Білоруссю — МВС

Польща посилює кордон з Білоруссю — МВС

Польща посилює кордон з Білоруссю — МВС
Польські прикордонники спостерігають за побудовою огорожі на кордоні з Білоруссю, 27 червня 2022 року, фото: AP

Польща додатково посилює кордон з Білоруссю у зв'язку з напруженою ситуацією та напливом мігрантів.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

"У зв'язку з напруженою ситуацією на кордоні з Білоруссю я вирішив посилити наші сили 500 польськими поліцейськими з превентивних підрозділів та підрозділів контртероризму", — написав він у Twitter.

Камінський додав, що ці поліцейські приєднаються до 5000 прикордонників і 2000 солдатів, які вже охороняють безпеку цього кордону.

Нещодавно, 28 червня, стало відомо, що Литва посилить контррозвідку і кордони країни з Білоруссю через те, що частина найманців ПВК "Вагнер" після невдалої спроби заколоту розміститься на території РБ.

Що відомо про ситуацію з мігрантами на польсько-білоруському кордоні

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар’єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

На початок