Польща зміцнила кордони з РФ і Білоруссю — прем’єр країни

Польща зміцнила кордони з РФ і Білоруссю — прем’єр країни

Польські військовослужбовці
Військові навчання у Польщі у березні 2022 року, фото: Getty Images

Польські військові зміцнили лінію оборони на кордоні із Білоруссю та Росією. Окрім того, Польща та її союзники ретельно відстежують події всередині Росії, зокрема спробу заколоту керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.

Про це 25 червня заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час відвідування спільно з міністром оборони Маріушем Блащаком військових, які забезпечують захист східного кордону держави.

"Ми зміцнили кордони, кордон з Білоруссю і Кенігсбергом (Калінінградська область Росії— ред.). Ми знаємо про ці загрози і реагуємо на них, передбачаючи атаки. Зрештою, ми вже два роки маємо справу з гібридною атакою на польському кордоні. Солдати польської армії несуть службу на кордоні, зміцнюючи таким чином безпеку нашої Батьківщини", — зазначив він.

За словами Блащака, зокрема, Польща створила на кордоні загородження проти важкої техніки.

"Зміцнюючи кордон, ми побудували такі пункти з інженерними загородженнями, щоб якщо хтось з іншого боку кордону надумав би використати важку техніку для проникнення в нашу країну, то ці загородження фактично визначатимуть нашу безпеку", — розповів керівник Міноборони країни.

Моравецький також додав, що 24 червня Польща спільно із союзниками ретельно відстежувала спробу заколоту "вагнерівців" у Росії.

"Вчора ми побачили і відчули через моніторинг, через переговори з лідерами інших країн, що Лукашенко і Путін можуть здійснювати дуже дивні дії. Дії, які досі є предметом різних аналізів і досліджень наших союзників по НАТО і нас самих", — сказав урядовець.

За словами прем’єра Польщі, минулого ранку він провів численні переговори і консультації із союзниками по НАТО та Європейському Союзу, починаючи від президента Європейської Ради і закінчуючи верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики, прем'єр-міністром Італії, прем'єр-міністром Іспанії, президентом Франції, канцлером Німеччини, прем'єр-міністрами Фінляндії, Швеції, Чеської Республіки і багатьма іншими.

"Ці переговори показали, що ми маємо повну і добру синхронізацію. Як щодо аналізу документів, які надходять, моніторингу всієї ситуації, так і щодо реакції з боку комунікації та оперативного реагування. Все спрацювало так, як і повинно було спрацювати. Польща в цій групі найсильнішого альянсу, найсильнішого військового альянсу в історії світу, безумовно, відчуває себе все більш і більш захищеною. Вона також є все більш і більш захищеною, тому що ніколи не буває достатньо інвестицій в наші збройні сили", — зауважив Матеуш Моравецький.

Що відомо про заколот Пригожина

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок