Санкції, візит Санчеса, засідання Ставки: Зеленський підбив підсумки дня

Санкції, візит Санчеса, засідання Ставки: Зеленський підбив підсумки дня

Санкції, візит Санчеса, засідання Ставки: Зеленський підбив підсумки дня
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

1 липня відбулась низка визначних подій для України, зокрема візит прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса та виїзне засідання Ставки верховного головнокомандувача на Рівненський АЕС.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

"Цей день ми завершуємо на Рівненщині – провів чергове виїзне засідання Ставки. Ключові питання безпеки у північних регіонах нашої держави, наші заходи на посилення безпеки. Все, що стосується і кордону, і наших сил ОСУВ "Північ", і українських стратегічних об’єктів – таких, як Рівненська атомна станція, на якій власне й відбулась Ставка", — зазначив гарант.

За його словами, на Ставці доповідали голови розвідки, головнокомандувач ЗСУ, командувача ОК "Північ", керівник прикордонної служби, міністр внутрішніх справ, а також голова обласної державної адміністрації Рівненщини щодо соціальних питань і потреб людей. Окрім того, була доповідь керівника "Енергоатому" Котіна, директора Рівненської АЕС.

"Загалом детально пропрацювали не тільки все, що стосується фізичної безпеки наших стратегічних об’єктів та північних областей, а й таких чутливих питань, як кібербезпека", — зауважив президент.

Окрім того, Зеленський нагадав про черговий пакет санкцій України проти тих, хто допомагає Росії вести війну.

"Зокрема, є санкції проти майже 300 юридичних і майже 200 фізичних осіб. І це не лише громадяни Росії. Всі, хто у світі допомагатиме агресору, отримає відповідь України та всього світу", — повідомив гарант.

Окремо президент зупинився на візиті в Україну прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса.

"Дуже символічно – у перший день початку іспанського головування в Раді Євросоюзу. Це однозначно свідчить про нову реальність. Наш спільний європейський дім завжди не можна було уявити повноцінним без України. І зараз же ми досягли й на політичному рівні того, що європейські справи без України вже не розглядаються", — зазначив він.

Володимир Зеленський додав, що співпраця між двома країнами посилюється.

"Цей візит пана Прем’єр-міністра Санчеса говорить і про пріоритети іспанського головування, і про нашу співпрацю. Я дякую тобі, Іспаніє, за підтримку – оборонну, політичну, економічну! Окремо хочу подякувати за повагу й допомогу нашим людям, які знайшли прихисток в Іспанії, рятуючись від бойових дій в Україні. Вірю, що скоро зможемо забезпечити всі необхідні умови, щоб наші люди поверталися додому, в Україну", — сказав президент.

За словами гаранта, він підписав із прем’єр-міністром Санчесом спільну заяву щодо підтримки європейської та євроатлантичної перспективи України.

"Це вже 21-ша така заява, тобто більшість підтримала нашу перспективу, зокрема і в питанні про членство в Альянсі… Бельгія, Данія, наші друзі з Естонії, Італія, Ісландія, Іспанія, Канада, це Латвія, це Литва, Нідерланди, Німеччина, це Норвегія та Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Чорногорія та Швеція. Дякую всім вам", — зазначив Зеленський.

Наостанок він розкритикував рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів на воду.

"Сьогодні з’явилося повідомлення від Нацкомісії щодо енергетики та комунальних послуг про підвищення тарифів на воду. М’яко кажучи, ганебне рішення. Непрофесійне. Не погоджене з урядом. Ми не можемо і не будемо сприймати спокійно такі рішення. Уряду доручено представити рішення у відповідь. І вони будуть", — підсумував Володимир Зеленський.

На початок