Топменеджери та оборонні підприємства: Зеленський запровадив нові санкції через агресію РФ

Топменеджери та оборонні підприємства: Зеленський запровадив нові санкції через агресію РФ

Топменеджери та оборонні підприємства: Зеленський запровадив нові санкції через агресію РФ
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони №364/2023 про запровадження санкційних обмежень у зв’язку з агресією РФ проти України. Зокрема, у списку опинились оборонні підприємства та керівники низки російських компаній, юридичні підприємства з Білорусі й грузинська авіакомпанія.

Відповідний указ оприлюднений Офісом президента.

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 липня 2023 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", — зазначається у його тексті.

Загалом у переліку опинились понад 190 фізичних осіб та майже 291 компанія з Росії та інших країн.

Зокрема, санкційні обмеження запроваджуються проти керівників казанського заводу "Електроприлад" Павла Інцина та Павла Шацьких; заступника гендиректора підприємства Володимира Древке; керівника Смоленського заводу радіодеталей концерну "Автоматика" держкорпорації "Ростех" Георгія Лужецького.

Санкції запроваджуються й проти начальника Головного управління Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих у Республіці Башкортостан Марата Латипова, а також 
громадянки Російської Федкерації та 
члена так званої "народної ради ДНР" Костенко Ірини Анатоліївни.

Серед юридичних осіб у санкційному переліку опинились акціонерне товариство "Науково-виробниче підприємство "Салют", публічне акціонерне товариство "Ракетно-космічна корпорація "Енергія" імені С.П.Корольова", акціонерне товариство "502 завод з ремонту військово-технічного майна", акціонерне товариство "Завод Атлант", акціонерне товариство "Тяжмаш", товариство з обмеженою відповідальністю "Азіатський торговий дім" та інші. Окрім того, санкції запроваджуються проти авіакомпанії Georgian Airways, яка поновила пряме авіасполучення з Росією.

Під санкції України потрапили й 6 компаній, пов'язаних з Білоруссю. Зокрема, йдеться про:

  • ️ТОВ "Рогачівський завод "Діапроектор",
  • ТОВ "Зеніт-БелОМО",
  • ТОВ "Завод «Оптік",
  • "Цейсс-БелОМО", ТОВ "КБ Беспілотні Ввртольоти",
  • Республіканське унітарне підприємство "Науково-виробничий центр багатофункціональних безпілотних комплексів".

Термін дії більшості обмежень складає 10 років. Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данілова.

На початок