"Ремонт на мільйон": у Житомирі судитимуть посадовців за розкрадання грошей для ремонту військових казарм

"Ремонт на мільйон": у Житомирі судитимуть посадовців за розкрадання грошей для ремонту військових казарм

Військові казарми, де за мільйон "зробили" ремонт, розікравши гроші
Військові казарми, де за мільйон "зробили" ремонт, розікравши гроші. Фото: Державне бюро розслідувань

У Житомирі за матеріалами ДБР судитимуть посадовців, яких звинувачують у розкраданні майже одного мільйона гривень на ремонті військових казарм у Житомирському військовому інституті. Про це в коментарі Суспільному розповіла речниця територіального управління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук.

За її словами, до "оборудки" причетні четверо посадовців – один із керівників Квартирно-експлуатаційного відділу Житомира (КЕВ); начальник служби цієї установи; приватний підприємець, який забезпечував виконання робіт, а також приватний інженер з технічного нагляду.

"Наприкінці листопада 2022 року один з керівників КЕВ Житомира уклав угоду з підприємцем щодо ремонту першого поверху казарми Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. Вартість робіт склала майже один мільйон гривень. У той же день начальник служби та підприємець підписали акти виконаних робіт по ремонту казарми, якого ніхто не робив. Керівник підрозділу КЕВ офіційно був у відпустці за кордоном, але це не завадило йому підписати акти виконаних робіт одним днем. Приватний інженер з технічного нагляду теж, як виявилося, "не побачив" жодних порушень. Гроші перерахували на рахунки підприємця, після чого учасники схеми розділили їх між собою", – каже Катерина Герасімук.

Так виглядає "ремонт" у казармах, "зроблений" за мільйон гривень
Так виглядає "ремонт" у казармах, "зроблений" за мільйон гривень. Фото: Державне бюро розслідувань

У квітні 2023 року посадовцям оголосили підозру і відсторонили їх від займаних посад. Зі слів Катерини Герасімук, зараз ДБР працює над тим, аби завдані державі збитки були відшкодовані. На майно трьох підсудних – автомобілі, квартири та земельні ділянки загальною вартістю близько двох мільйонів гривень – наклали арешти.

ДБР вручила підозри посадовцям, які розікрали мільйон на ремонті військових казарм
ДБР вручила підозри посадовцям, які розікрали мільйон на ремонті військових казарм. Фото: Державне бюро розслідувань

У разі доведення вини інженеру загрожує до п'яти, а посадовцям та підприємцю – до 12 років позбавлення волі.

Раніше Суспільне повідомляло, що у Житомирі підозрюють двох посадовців та підприємця у розтраті майже одного мільйона гривень під час ремонту приміщення навчального закладу Міністерства оборони.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок