У Чернігові встановили екоавтомат для збору пластикових пляшок: куди перераховуватимуть гроші за отриману вторсировину

У Чернігові встановили екоавтомат для збору пластикових пляшок: куди перераховуватимуть гроші за отриману вторсировину

У Чернігові встановили екоавтомат для збору пластикових пляшок: куди перераховуватимуть гроші за отриману вторсировину
. ФОТО: "Новий Чернігів"

У Чернігові встановили екоавтомат, куди за гроші можна здати використані пластикові пляшки. В рамках якої ініціативи та де його встановили, а також куди перераховуватимуть гроші за здані пластикові пляшки розповіли 10-класники школи №1, їх класна керівниця Аліна Лаціна та директорка КП "Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин»" Тетяна Діденко в ефірі передачі "Прймвечір. Акценти" на Українському Радіо "Чернігівська хвиля".

10-класники школи №1, їх класна керівниця Аліна Лаціна та директорка КП "Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин»" Тетяна Діденко
10-класники школи №1, їх класна керівниця Аліна Лаціна та директорка КП "Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин»" Тетяна Діденко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами учениці Кароліни Приходько, екоавтомат встановили у ТРЦ Hollywwod в рамках учнівського проєкту зі збереження довкілля та допомозі тваринам, який став одним з переможців конкурсу UA Active, а учасники отримали грантові кошти на реалізацію своєї ідеї. Конкурс розпочався ще в березні цього року, а фінальний пітчингПітчинг — це коротке словесне (іноді візуальне) представлення ідеї, своєрідна презентація. проєктів відбувся у травні.

"У травні ми їздили до Києва на пітчинг. Брали участь в конкурсі 10 шкіл з різних регіонів, з кожної школи по дві команди. Виграли команди з п'яти різних регіонів, в тому числі й ми", — каже Кароліна.

Одним з організаторів цього конкурсу була благодійна організація SaveEd, яка і допомогла реалізувати проєкт чернігівських школярів.

Черга до екоавтомата у Чернігові в перший день його роботи
Черга до екоавтомата у Чернігові в перший день його роботи. ФОТО: "Новий Чернігів"

Сам автомат створений з 20 тисяч кришечок, тому він і є екологічним, бо вироблений з вторинної сировини, говорить учениця.

"Він приймає кришечки окремо, а самі пластикові пляшки окремо. Але можна кидати й з кришечкою. За кожну пляшку нараховується певна сума, яку ви можете направити на потреби ВСЦ "Крок до тварин", натиснувши кнопку з лапкою. Чернігівці гроші за пластикові пляшки не отримують, все йде на благодійність".

За словами Тетяни Діденко, здача однієї пляшки буде приносити 15 копійок.

"П'ять з яких на ЗСУ, п'ять компанії, що обслуговує автомат та п'ять до ВСЦ "Крок до тварин". Один апарат приноситиме в середньому 300-500 гривень в місяць".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок