У Полтаві стартував дитячий кінофестиваль "Чілдрен Кінофест"

У Полтаві стартував дитячий кінофестиваль "Чілдрен Кінофест"

Фестиваль Чілдрен кінофест у Полтаві
Суспільне Полтава

30 червня у Полтаві у одному з кінотеатрів відбулося відкриття фестивалю "Чілдрен Кінофест". Розпочали його одночасно у десяти містах України показом української стрічки «Джура-королевич». Про це Суспільному розповіла координаторка фестивалю у Полтаві Анна Проскурова. Покази відбуватимуться щодня до 9 липня, усі сеанси безплатні.

Коли і де розпочався фестиваль "Чілдрен кінофест"

У кінотеатрі "Колос" стартував дитячий кінофестиваль «Чілдрен Кінофест». На відкриття 30 червня прийшли понад дві сотні людей.

"Цього року програма повертається у кінозали, тому що минулого року програма була в онлайні у зв’язку з повномасштабним наступом. Сьогодні ми бачимо повний зал", - каже координаторка фестивалю «Чілдрен Кінофест» у Полтаві Анна Проскурова.

У Полтаві стартував кінофестиваль "Чілдрен Кінофест"
Координаторка фестивалю зустрічає відвідувачів. Суспільне Полтава

Стартував фестиваль одночасно у десяти містах України. У день відкриття кінофесту показали українську прем’єру «Джура - королевич».

"Я багато разів, як із батьками, так і з братом були на кінофесті. І дуже подобається. Сьогодні будемо дивитися фантастичний фільм про хлопчика, який, на скільки я пам’ятаю, боровся за справедливість", - говорить полтавка Анна Аліпа.

Які фільми показують на фестивалі

"Вікова категорія найрізноманітніша – від чотирьох плюс, рекомендований вік по стрічках, до 11 років. Жанри теж найрізноманітніші. Є мультфільми, є сімейні комедії, є навіть трошки жахів-горору. Починаємо і закінчуємо ми із українських фільмів. Але у нас фестиваль європейського кіно, тож у нас будуть і Нідерланди, і Іспанія. Окрім того, ще буде американський фільм «Таємний сад», який цього року є темою цього фестивалю, який спеціально обрали", - розповідає координаторка фестивалю «Чілдрен Кінофест» у Полтаві Анна Проскурова.

Кінозал в Полтаві
Фестиваль триває з 30 червня по 9 липня. Суспільне Полтава

Полтавка Марина Лебідь на перегляд прийшла разом із синами. Попередньо зареєструвались онлайн на сайті фестивалю.

"Це український фільм такий, хотілось би подивитися. Ми свого часу тут побачили «Сторожову заставу». Ми були в захваті і навіть Коростишівський кар’єр (в Житомирській обл. – ред.) відвідали, де цей фільм знімали. Ми з 2017 року відвідуємо «Чілдрен Кінофест», старшому сину тоді було 6 років, а Матвійчик тільки мав з’явитися на світ. А минулого року в Польщі були, то ми онлайн переглядали кінопокази", - говорить полтавка Марина Лебідь.

Скільки триває фестиваль і яка вартість квитка

Покази відбуватимуться щодня до 9 липня. Усі сеанси безплатні.

"Я вперше, я дізналась від своєї найкращої подруги. Вона мені скинула пост про це і сказала: «Давай сходимо, буде цікаво.» Ми так і вирішили піти", - розповідає полтавка Катерина Науменко.

Фестиваль Чілдрен кінофест у Полтаві
Афіша фестивалю біля входу до кінотеатру. Суспільне Полтава

"Мені сподобалось, що він український. Я про нього чула минулого року, коли його знімали. Я на кілька реєструвалась, вона на один. Я ще реєструвалась на «Планету Гай» і хочу ще на «Пекельну хоругву», - каже полтавка Аліса Демочко.

Як визначать переможця фестивалю "Чілдрен кінофест"

Як розповіла Суспільному Анна Проскурова, переможця конкурсу визначать відвідувачі фестивалю шляхом глядацького голосування.

"Кожного дня, на кожен фільм у нас свої бюлетені. В кінці я це буду все перераховувати. І за оці десять днів створиться відповідна таблиця по всіх містах і будуть обирати кращий фільм цього сезону", - каже координаторка фестивалю «Чілдрен Кінофест» у Полтаві Анна Проскурова.

Дитячий кінофестиваль «Чілдрен Кінофест» організовують вдесяте.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок