У Полтаві організували екскурсію у Свято-Успенський собор ПЦУ та на дзвіницю. Робив це "Полтавський батальйон небайдужих", щоб зібрати гроші для військових. Про це Суспільному розповіла волонтерка Яніна Барибіна.
Для чого влаштували екскурсію на дзвіницю
Екскурсію до Свято-Успенського собору ПЦУ та на його 40-метрову дзвіницю назвали "Сходи до неба". Організували її волонтери, щоб зібрати гроші на системи супутникового зв’язку "Starlink" для військових двох бригад, каже волонтерка благодійного фонду Яніна Барибіна:
"В одній із частин служить військовий родом із Харкова Антін Демиденко. І якогось разу восени Антін зі своєю частиною приїхав за черговою допомогою, яку надавав "Полтавський батальйон небайдужих". Так от, військовий Національної гвардії України розповів нам про те, що 150 років тому настоятелем цього храму був його п’ять разів прадід".
Першу благодійну екскурсію провів митрополит Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір. Суспільному він розповів:
"Це перша екскурсія за донати для Збройних сил України. Мені подобається ця професія екскурсовода".
Зареєструвався та прийшов на екскурсію і полтавець Василь Волошинівський. Він розповів:
"Владика Федір відкриває нам заново не тільки церкву, а й місто як таке, його історію. І ця багатошаровість цієї історії надихає, наповнює змістом місто, в якому ми живемо. А ще види із верхніх ярусів дзвіниці – це щось неймовірне".
Що відомо про дзвіницю собору у Полтаві
Розпочали екскурсію у Свято-Успенському соборі ПЦУ. Митрополит Федір, зокрема, розповів історію створення іконостасу, який виготовили полтавські майстри.
"Собор має свою історію, хоча він вже відновлений. З 2000-го року його історія. Є багато цікавинок в самому соборі, є певні мистецькі речі, сакральні і багато ікон, які мають свою історію, свої сюжети", – повідомив митрополит.
Дзвіниця Свято-Успенського собору – єдина на цій площі автентична історична споруда. Будівля збереглася із XVIII століття. Нині об’єкт є пам’яткою архітектури національного значення, каже митрополит Федір. Оглядовий майданчик на дзвіниці почали облаштовувати 2020-го.
"У першу чергу, це благодійність, але це дуже красива благодійність, пізнавальна. Завжди було цікаво подивитися церкву пильним таким оком, щоб хтось тобі щось розповів про неї. Тому що ми всі полтавці, ми бачили історію, як будували храм, ми всі колись ходили в цю дзвіницю. Але можливість почути із вуст владики Федора інформацію ексклюзивну, це дуже цікаво", – поділилася із Суспільним жителька Полтави Тетяна Цирульник
Як розповіла волонтерка "Полтавського батальйону небайдужих" Яніна Барибіна, зібрати вдалося 37 250 гривень із необхідних 48 тисяч. Зареєструвалися та прийшли на екскурсію близько 20 людей.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: