На Полтавщині у приватному притулку виявили антисанітарні умови: людей перевезли до лікарні

На Полтавщині у приватному притулку виявили антисанітарні умови: людей перевезли до лікарні

Доповнено
Антисанітарні умови
Фото з приватного притулку. фото: Дмитро Лубінець

30 червня у селі Трояни Диканської громади працівники Офісу Омбудсмана спільно з представниками громадськості під час перевірки приватного притулку зафіксували порушення прав людини. Про це на своїй сторінці повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

У закладі перебували 12 людей, 4-ро з них – особи з інвалідністю. За підсумками перевірки представники Офісу Омбудсмана повідомили, що стан мешканців притулку – неохайний, частина з них потребувала лікування. У помешканні – антисанітарні умови, у кімнаті площею 15 квадратних метрів проживають 5 жінок. Після перевірки на місце викликали поліцію та медиків. Шістьох осіб госпіталізували, у однієї жінки виявили перелом тазостегнової кістки.

Приватний притулок в селі Трояни
Фотографії з приватного притулку від моніторингової групи. фото: Дмитро Лубінець

Приватним закладом в селі Трояни опікується громадська організація «Всеукраїнський рух «Будинок Милосердя». Його керівниця 67-річна Світлана Безгубенко повідомила Суспільному, що вона вже давно просить місцеву владу про допомогу.

«Я вже давно працюю і допомагаю людям, яких не беруть в притулки: безхатьки, каліки та інваліди. Утримую їх у себе вдома і живу разом з ними за свою пенсію. У нас є своє господарство. Про те, що нам потрібно більше приміщення я зверталась і в сільську, і районну раду, писала листи та звернення. Окрім місцевої церкви нам ніхто не допомагає. Так, можливо, стан оселі не найкращий, але дайте нам більше приміщення! Місцева влада відписує, що таких будинків немає».

В поліції розпочали провадження за двома статтям Кримінального кодексу України. Зокрема "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини". Санкція - до 5 років позбавлення волі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок