ЄС має реформуватися, щоб інтегрувати Україну — Мішель

ЄС має реформуватися, щоб інтегрувати Україну — Мішель

Шарль Мішель
. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Європейський Союз (ЄС) має підготуватися до вступу України та розглянути чутливу тему реформ, які мають бути проведені, щоб мати можливість інтегрувати країну-аграрного гіганта.

Про це заявив президент Ради ЄС Шарль Мішель, повідомляє Le Monde.

"Але ми не повинні чекати до останнього моменту, якщо в грудні звіт Єврокомісії рекомендує відкрити переговори про вступ з Україною. Ми повинні сказати, як ми фінансуємо та організовуємо фінансову солідарність, і не виявити, що у нас є проблема поглинання", — наголошує він.

Президент Ради ЄС підкреслив, що кандидати на вступ до блоку мають "обов'язки", але "27 країн не повинні заплющувати очі і вдавати, що не помітили, що у них теж є обов'язки".

Мішель зазначив, що хоче "запустити процес" і "підготувати наступні зустрічі" щодо розширення ЄС через приєднання України, Молдови і країн Західних Балкан, які мають статус кандидатів.

"Якщо Комісія запропонує почати переговори, ми повинні побачити вплив, який це матиме на прийняття рішень, спільну політику, фінансування. Європа не повинна боятися дискусії", — пояснив він.

Президент Ради ЄС наголосив, що розширення ЄС матиме вплив на "сільське господарство, згуртованість, бюджет".

"Нам потрібна точна картина наявних коштів, щоб знати, як були використані гроші, які переорієнтації потрібні", — сказав Мішель.

Що відомо про вступ України в Євросоюз

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз. Але Україна має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — 17 червня, після засідання Єврокомісії, на якому вирішувалося, чи рекомендувати надати Україні статус кандидата в ЄС, сказала її президентка Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

На початок