ЗНО чи мультипредметний тест у 2024 році: у якому форматі абітурієнти складатимуть іспит

ЗНО чи мультипредметний тест у 2024 році: у якому форматі абітурієнти складатимуть іспит

ЗНО чи мультипредметний тест у 2024 році: у якому форматі абітурієнти складатимуть іспит
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У 2024 році абітурієнти, ймовірно, знову складатимуть національний мультипредметний тест. До ЗНО у такому форматі, як проводилося раніше, радше за все не повернуться. Про це у коментарі Суспільному повідомив голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час візиту на Івано-Франківщину.

"Найбільша проблема для всіх нас — це логістика: як довезти, як забезпечити, щоб тести не розкрили до початку іспиту, як забезпечити їхнє збереження. Я думаю, що під час воєнного стану до паперової форми навряд чи зможемо повернутися", — каже Сергій Бабак.

Він говорить, що найважчі проблеми з логістикою — у прифронтових зонах.

"Це питання того, що всі абітурієнти повинні одночасно в один часовий проміжок складати тест. І ця проблема виникатиме, коли лунатиме повітряна тривога. Бо хтось уже складе на той момент у регіонах, де її не буде, а хтось піде у сховище і муситиме повернутися назад незалежно від того, скільки триватиме тривога, щоб продовжити заповнювати паперову форму. Це — дуже важливо", — пояснює Сергій Бабак.

У якому форматі абітурієнти складатимуть іспит у 2024 році
У центрі — голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За його словами, наступного року абітурієнти теж, імовірно, складатимуть мультипредметний тест.

"У якій формі він буде – побачите, бо у нас все динамічно змінюється. Якщо минулого року вперше у нас був НМТ з трьох дисциплін, які були однаковими для всіх, то цього року ми пішли за програмою "2+1" для того, щоб можна було обрати предмет для спеціальності", — розповідає Сергій Бабак.

Він додає, що й після війни до ЗНО у такому форматі, як це було раніше, ймовірно, не повернуться. Хоча все залежатиме від того, наскільки довго триватимуть бойові дії, і коли повернуться діти з-за кордону. Це — найголовніші умови при вирішенні, яку форму оберуть для тестування — паперову чи електронну.

"Хочемо, щоб до 1 вересня 2023 року всім був зрозумілим алгоритм вступу на наступний рік і формат проведення НМТ. Щоб усі мали час підготуватися" — говорить Сергій Бабак.

З його слів, національний мультипредметний тест — це електронний замінник ЗНО.

"Приблизно до 2027 року весь формат ЗНО ми планували перевести в електронну форму, бо це — зручніше і дешевше для держави тестувати всіх. Але через повномасштабне вторгнення ми були змушенні його впровадити швидше. Я підозрюю, що згодом у нас буде змішаний формат, коли ДПА може бути у формі НМТ", — каже Сергій Бабак.

ЗНО чи НМТ: в якому форматі складатимуть іспити абітурієнти у 2024 році
Сергій Бабак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він схиляється до думки, що ДПА для учнів 9, 11 класів повинна проводитися у форматі НМТ. Тобто, щоб до закінчення школи "у дитини був НМТ з чотирьох дисциплін, а при вступі буде враховуватися НМТ + одна чи дві спеціалізовані дисципліни для якоїсь конкретної спеціальності".

Зараз команда Міністерства освіти і науки та члени комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій обговорюють кілька альтернативних моделей складання тесту.

"Ми будемо орієнтуватися не лише на своє бачення чи бажання дітей і батьків, ми будемо враховувати, наскільки держава спроможна максимально якісно це зробити. Вважаємо, що поки НМТ — найбільш ефективна форма, враховуючи школи, близькість до бойових дій, величезну кількість ВПО і дітей за кордоном", — пояснює Сергій Бабак.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок