11 677 випускників з Івано-Франківщини зареєструвалися на складання національного мультипредметного тесту в основній сесії. Про це на пресконференції розповів керівник регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук, повідомила кореспондентка Суспільного.
З його слів, найбільше (61%) випускників області третім предметом для складання тесту обрали історію України. Комп’ютерне тестування з трьох предметів учасник має скласти за 180 хвилин. За якою послідовністю робити завдання, визначатиме самостійно.
"Абітурієнти матимуть можливість на тому ж порталі, де тестуються, подивитися і довідкові матеріали. Їх буде не багато, але достатньо. На їхніх комп’ютерах встановлять програму, яка унеможливить відкривання будь-чого, що не стосується тесту. Зайти в інтернет буде нереально", — говорить Богдан Томенчук.
З його слів, основну сесію тестування проводитимуть з 5 до 23 червня, а додаткову — з 11 до 24 липня. Інформацію про те, де і коли складати тест, абітурієнт може знайти у своєму запрошенні у персональному кабінеті. Зі собою учасник іспиту повинен мати паспорт та сертифікат національного мультипредметного тесту, який потрібно самостійно роздрукувати з персонального кабінету.
"Усі загальні результати будуть публікуватися, починаючи з 28 червня. Перевага оцінювання у комп'ютерній формі у тому, що абітурієнт, який вирішив тестування, натискає кнопку "завершити" й одразу бачить, скільки він отримав балів з таких-то предметів. 10% набраних балів — це 100. Максимум набраних балів — це 200. Решту за допомогою відповідної таблиці, яка є у порядку вступу для здобуття вищої освіти, "шкалюється", — пояснює Богдан Томенчук.
За його словами, якщо буде оголошена повітряна тривога, учасників тесту відведуть в укриття. Після відбою роботу продовжать. Якщо ж вона триватиме понад годину, випускникам запропонують взяти участь у додатковій сесії.
Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович розповів, що усі пункти тестування обладнають генераторами. Їхні адреси з міркувань безпеки не розголошують.
Також, з його слів, цьогоріч завдання повторюватися не будуть, як це було у 2022 році.
"Якщо хтось думає, що він щось підгледить, то насправді цього не буде", — попередив Кімакович.
Випускниця Ірина Кобельська каже: окрім двох основних дисциплін — української мови та математики, складатиме тест з англійської мови. Обрала саме цей предмет, адже планує вступати на спеціальність "міжнародні відносини".
"Єдина велика проблема, мені здається, може бути під час повітряних тривог. Це трапляється часто, але ми віримо у ЗСУ і в те, що все буде спокійно. Це може трішки зіпсувати моральний стан. Звісно, мені було б легше складати ЗНО, бо складно переводити увагу з одного предмета на інший", — говорить Ірина Кобельська.
Випускник Максим Штиркало хоче стати лікарем, тож третім предметом для складання іспиту обрав біологію. Хлопець розповідає, що тренувався на пробних тестах і результатом задоволений.
"Ми знаємо, які предмети нам потрібно готувати, тож свою увагу зосереджували на них. Так, були репетитори, була додаткова допомога, але всі зусилля потрібно докладати самому", — каже Максим Штиркало.
Іванна Бандурак готуватися до тесту почала ще в 10 класі. Третім предметом випускниця обрала історію України. Дівчина планує вступати на "маркетинг".
"У мене була репетиторка з математики, вона мені дуже допомогла. "Історію" та "Українську мову" готую самостійно. Якби математика не була обов’язковим предметом, то, напевно, я б її не вибрала. Але для цієї спеціальності, яку я обрала, вона потрібна", — розповідає Іванна Бандурак.
Випускник Дмитро Яблоновський говорить, що вагався, який предмет для тестування обрати третім. Хлопець хоче пов’язати життя з ІТ-сферою, тож обирав між англійською та фізикою. Та все ж вирішив, що складатиме іспит з іноземної мови, адже добре її знає.
"На мою думку, цей тест складати легше, ніж ЗНО: швидше за часом, завдання легші і їх менше. Але, з іншого боку, складно, бо упродовж трьох годин потрібно вирішувати завдання з трьох різних предметів. Я складав пробний тест, але він відбувається в іншому форматі", — пояснив Дмитро Яблонський.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!