Бігуни несуть прапор з Бахмута на саміт НАТО. Як їх зустрічали в Рівному

Бігуни несуть прапор з Бахмута на саміт НАТО. Як їх зустрічали в Рівному

Україна в НАТО
Фото: Литовська національна телерадіо компанія

Бігуни Рівненського клубу беруть участь в ультрамарафоні "Я піднімаю прапор України за НАТО!". Під час акції українці разом з литовцями пробіжать зі стягом гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" з Києва до Вільнюса, де відбудеться саміт північноатлантичного альянсу. Увечері 28 червня прапор пронесли через Рівне.

12 українців та 21 литовець разом формують число 33, воно є символічним, адже Україна може стати 33 членом альянсу.

Кім Попов — один з рівненських бігунів, який доєднався до акції:

"З Києва ми несемо прапор до польсько-українського кордону на Ягодин, де нас зустрінуть наші литовські колеги-бігуни, які переймуть цю естафету і понесуть його до саміту НАТО у Вільнюсі. Кожен день в нас є етап 90-100 кілометрів, ми його ділимо на групи й пробігаємо протягом дня".

На в'їзді до Рівного учасників марафону зустріли понад пів сотні рівнян, які разом з ними пробігли відстань у межах міста.

"В кожне місто, в яке ми вбігаємо, чи то в Житомир, Звягель, буде Луцьк, — до нас доєднуються місцеві бігуни. Це можуть бути представники різних бігових клубів, спортивних товариств. Таким чином вони підтримують цю ініціативу", — розповів керівник "Rivne runing club" Сергій Ющишин.

Мета акції — загітувати керівництво НАТО прийняти Україну як 33-го члена альянсу, каже організатор марафону Домінікас Кубеліос.

"Першочергово ідея акції є втому, що ми бачимо, що НАТО не говорить багато про Україну. Так, вони багато допомагають, але як тільки виникає головне питання: «А коли ж Україна стане частиною НАТО?», то ми чуємо тишу. Тож ми хочемо побороти цю тишу. Але ми ж не можемо говорити напряму з політиками, отож ми хочемо їх підштовхнути цим марафоном, аби вони думали про це частіше", — розказав організатор забігу.

Домінікас Кубеліос каже, що також акцією хочуть також привернути увагу литовців до війни в Україні.

"Цей марафон — це великий захід для всього світу. Мені вже дзвонили з Британії, Франції, Польщі і на кордоні, зокрема, нас вже чекають журналісти. Тобто меседж вже пішов назовні. Від кордону України та Польщі почнуть бігти литовці, їх буде 21. Це будуть відомі литовські співаки, архітектори, спортсмени, журналісти", — повідомив чоловік.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок