Україна ніколи не погодиться на жоден із варіантів замороженого конфлікту — Зеленський у Раді

Україна ніколи не погодиться на жоден із варіантів замороженого конфлікту — Зеленський у Раді

Доповнено
Президент України Володимир Зеленський виступає у Верховній раді 28 червня 2023 року
Виступ президента Володимира Зеленського у Верховній раді 28 червня 2023 року. Фото: скрін відео

Президент України Володимир Зеленський виступив під час засідання Верховної ради в День Конституції.

На засіданні також були присутні головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр оборони Олексій Резніков, інші представники Кабінету міністрів та Офісу президента.

Виступ Зеленського тривав понад годину.

“Так само, як ми вже показали, що сміливість дає свободу, ми доведемо, що свобода дає успіх. Ми зробимо це  українською аксіомою: свобода дає успіх. Це те, що переконує найбільше”, — заявив Зеленський у своєму виступі.

За його словами, щоб відбувся цей успіх, українська держава потребує трансформації.

“Як Конституція закладає основи, ми потребуємо доктрини для нашої держави. Ясної, не розмитої, сміливої доктрини. Для України, яка іде до перемоги. Та для України-переможниці. Ця доктрина має відповідати на всі фундаментальні питання про Україну та наше майбутнє — і нам самим, і нашим сусідам, і кожному в світі”, — сказав президент.

Зеленський заявив, що Україна потребує нової системи, нових правил і нових можливостей. Він додав, що запропонував до загальнонаціонального обговорення основні орієнтири майбутньої української доктрини.

Крім того, в Україні повинна бути національна згода стосовно бачення, якою буде перемога у війні. Зеленський пояснив, що коли ми йдеться про перемогу України у цій війні, то перемога України — це звільнення від російської окупації всієї території.

"Жодної частинки України ми не залишемо ворогу. Перемога України це вигнання з території України всіх російських військових формувань, найманців та бойовиків. І це повернення в Україну всіх наших людей, які були захоплені в російських полон або силою депортовані з України на російську територію", — сказав президент.

Він додав, що перемога України — це відновлення сувернітету України в межах міжнародно визнаних державних кордонів України без будь-яких обмежень, суверенних прав України.

За словами президента, Україна сама обиратиме альянси для себе та своє майбутнє.

"Очевидно в Європейському Союзі, очевидно в НАТО", — сказав Зеленський.

Президент також заявив, що Україна ніколи не погодиться на жоден із варіантів замороженого конфлікту.

"Будь-який заморожений конфлікт — це війна. Війна, яка неодмінно розгориться. Питання лише в тому — коли. Коли та скільки життів вона забере. Тому мир повинен бути чесним. Саме такий мир передбачає українська Формула миру. І саме тому вона має універсальну користь. Україна ніколи не погодиться на жоден з варіантів замороженого конфлікту. Жоден", — сказав Зеленський.

За словами Зеленського, створення потужного ВПК є одним із пріоритетів державної політики. Президент відзначив, що  Україна попри повномасштабне вторгнення РФ відновила виробництво гармат і снарядів, а також впровадила натовські стандарти в озброєнні.

“Зараз, у час такої війни, ми створили фактично з нуля виробництво снарядів для артилерії, власні гармати. Ми відновили виробництво 122-го та 125-го калібру, інших калібрів. Ми починаємо заміну виробництва 152-го калібру на 155-ий калібр західного стандарту”, — сказав Зеленський.

Він додав, що власного виробництва гармат і снарядів поки що недостатньо, і Україна потребує глобальної підтримки партнерів.

За словами президента, Україна працює над розбудовою потужного оборонно-промислового комплексу, який забезпечить потреби армії та флоту, а також створить повітряний щит та безпеку у кіберпросторі. Зокрема, свою ефективність довели українські ракети «Нептун», поставлені на озброєння у 2020 році.

“На дні Чорного моря вже є дуже вагомий доказ спроможності України як держави, яка виробляє ракети”, — сказав президент.

На початок