"Летів град із каміння": подробиці обстрілу дач біля Кременчука в роковини удару по ТЦ "Амстор"

"Летів град із каміння": подробиці обстрілу дач біля Кременчука в роковини удару по ТЦ "Амстор"

Наслідки ракетного обстрілу у Кременчуцькому районі
Наслідки обстрілу у Кременчуцькому районі 27 червня. Фото: Суспільне Полтава

У дачному кооперативі у Кременчуцькому районі, де 27 червня упала російська ракета, поруйновані будівлі, а одна людина отримала травми. Про це Суспільному повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. За його словами, армія РФ здійснила удар такими ж ракетами, як рік тому поцілили в торговельний центр "Амстор".

За даними начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна, обстріл російська армія здійснила ракетами Х-22 – такими ж, як рік тому обстріляла торговельний центр "Амстор", де загинуло 22 людини.

Обстріл дач біля Кременчука
Наслідки обстрілу дач біля Кременчука/ 27 червня 2023-го. Фото: Суспільне Полтава

"На щастя, по жодному об’єкту не влучено. Х-22 летіла і недолетіла до міста Кременчука 5 чи 6 кілометрів. Впала у дачному кооперативі, зруйновані деякі будинки вибуховою хвилею, дахи та вікна (пошкоджені – ред.). Одна дитина травмована, з нею все нормально, надана медична допомога. Ця ракета не збита. На жаль, у нас немає на Полтавщині комплексів, які здатні збивати такі ракети", — говорить начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Як постраждав дачний кооператив у Кременчуцькому районі

Серед пошкоджених споруд у дачному кооперативі і будинок Володимира Корогода. Йому про це йому повідомили сусіди.

Подробиці обстрілу дач біля Кременчука в роковини удару по ТЦ "Амстор"
Наслідки обстрілу дач біля Кременчука. Фото: Суспільне Полтава

"Все ціле було. Зараз ні паркану, всі вікна повилітали, віконниці. Даху немає. Можемо всередину пройти. Ось, подивіться. Можна одразу на зірки дивитися. У кімнаті теж дірки. З новин як стало відомо, що летять, пуски. І хвилини 2-3 – чули вдома, у Кременчуці, що бахнуло щось. Куди йти, ще не знаємо, поки в шоці", каже власник дачі Володимир Корогод.

На подвір’ї дачі Ірини Зайцевої упали уламки ракети, яку російська армія випустила 27 червня по Кременчуцькому району. Через вибухову хвилю пошкоджені вікна, навіси та меблі у будинку, говорить жінка.

Обстріл дач біля Кременчука 27 червня
Автомобіль, який пошкоджено після обстрілу дач біля Кременчука 27 червня. Фото: Суспільне Полтава

"Ми встигли тільки сховатися. В будинку там теж все потрощене. Я в цей момент була на вулиці, коли летів цей град з каміння і цього матеріалу від ракетних залишків, то я встигла лягти під машину. Машина пошкоджена, збоку зачепило, дах зім’яло, збоку вм’ятина. Приліт був дуже масивний", — каже власниця дачі Ірина Зайцева.

Обстріл дач біля Кременчука в роковини удару по ТЦ "Амстор"
Наслідку обстрілу дач біля Кременчука. Фото: Суспільне Полтава

"Ми неушкоджені. Але я побачила через вікно, через уламки я побачила, як оцей фонтан із землі просто був. Дуже високий. Я стояла навпроти вікна. Мабуть, мене Бог береже, тому що рік тому я повинна була бути в цей час в "Амсторі" (торговельний центр у Кременчуці, куди 27 червня 2022-го поцілила російська ракета – ред.). Я зранку встала, у мене були плани, але плани змінились швидко", — каже власниця дачі Світлана.

Подробиці обстрілу дач біля Кременчука в роковини удару по ТЦ "Амстор"
Пошкоджена дача після обстрілу. Фото: Суспільне Полтава

За словами начальника ОВА Дмитра Луніна, після обстеження будинків підрахують збитки й ухвалюватимуть рішення про компенсації.

Що відомо про ракетний обстріл у Кременчуцькому районі

У Полтавській області ракети Х-22 влучили у дачний кооператив. Він розташований у Кременчуцькому районі. Через це місцеві жителі могли чути звуки вибухів.

Обстріл російська армія здійснила ракетами Х-22 – такими ж, як рік тому обстріляла торговельний центр "Амстор", де загинуло 22 людини.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок