Розвідка США знала про плани Пригожина щодо заколоту — CNN

Розвідка США знала про плани Пригожина щодо заколоту — CNN

Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Кадр з відео Пригожина
Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Кадр з відео Пригожина. Фото: Центр Національного Спротиву

Розвідка США знала про плани власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина піти проти керівництва регулярної армії Росії, який він досить давно планував, але не думала, що ескалація відбудеться так швидко.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на власні джерела.

Розвідники вважають, що Пригожин вже давно планував кинути серйозний виклик військовому керівництву РФ, але було неясно, якою буде кінцева мета.

Зазначається, що на початку цього тижня представники розвідки проінформували лідерів Конгресу про переміщення "вагнерівців" та накопичення ними техніки поблизу кордону з Росією.

Джерело, знайоме з розвідкою, повідомило журналістам, що "все сталося дуже швидко", і було важко зрозуміти, наскільки серйозно Пригожин налаштований погрожувати російським військовим і куди він поведе свої війська.

"Представники американської та західної розвідки бачили ознаки того, що Пригожин готувався до заколоту з демонстрацією зброї та боєприпасів", — заявили виданню представник західної розвідки та ще одна особа, знайома з розвідкою.

У міру розвитку ситуації американські та західні офіційні особи були обережні, щоб не зважувати на те, як Путін міг використати будь-яку передбачувану участь Заходу в ескалації кризи.

Що відомо про заколот Пригожина

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок