У МОЗ розповіли, як з 1 серпня змінять підходи до визначення COVID-небезпечних країн

У МОЗ розповіли, як з 1 серпня змінять підходи до визначення COVID-небезпечних країн

У МОЗ розповіли, як з 1 серпня змінять підходи до визначення COVID-небезпечних країн
.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що з 1 серпня відомство буде по-новому відносити ті чи інші країни до "червоної" та "зеленої" зони, від чого буде залежати дозвіл або заборона на відвідання певних країн.

Про це він сказав на брифінгу 29 липня, відповідаючи на питання щодо того, на які нововведення чекати українцям при виїзді за кордон.

"З 1 серпня у нас починають діяти нові правила по Україні. Зокрема набере чинності нова постанова щодо карантинних обмежень. Щодо виїзду за кордон, то статистика (щодо країн "червоної" та "зеленої зони - ред.) буде оновлюватися раз на сім днів (нині раз на три дні - ред.). Також ми змінюємо показники. Якщо на сьогодні ми вимірюємо кількість активних хворих у тій чи іншій країні, то з 1 серпня це буде повністю так само, як це відбувається у країнах Європи. Тобто, буде два показники, при перевищенні яких певна країна буде віднесена до "червоної" зони"", - розповів міністр.

За його словами, перший показник - це якщо приріст хворих за останні 14 днів у певній країні перевищує приріст хворих в Україні, а другий показник - якщо приріст відсотків у тій чи іншій країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями буде більше, ніж 30%.

"По таких показниках ми й будемо вимірювати та раз на сім днів складатимемо перелік цих країн, щоб перетин кордону для громадян був більш зрозумілим", - сказав Степанов.

Він закликав перед плануванням подорожі зайти на сайт МОЗ та дізнатись показники, які дозволяють або забороняють поїздки до тієї чи іншої країни.

Що відомо

  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що країни, з яких прибуватимуть іноземці в Україну після відновлення міжнародного авіасполучення, поділять на "червоні" та "зелені" і для них діятимуть різні правила.
  • Згодом Максим Степанов заявив, що у відомстві нині розробляють нові підходи до поділу країн на "червоні" і "зелені" за критерієм поширення там коронавірусу та їх відвідання українцями.
  • 22 липня уряд ухвалив постанову, яка передбачає встановлення карантину з 1 по 31 серпня, проте умови обмеження визначатимуться тим, у якій із чотирьох зон — "зеленій", "жовтій", "помаранчевій" чи "червоній" — перебуває той чи інший регіон.
На початок