МОЗ планує змінити критерії для визначення "червоних" і "зелених" країн

МОЗ планує змінити критерії для визначення "червоних" і "зелених" країн

МОЗ планує змінити критерії для визначення "червоних" і "зелених" країн
. Associated Press

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що у відомстві нині розробляють нові підходи до поділу країн на "червоні" і "зелені" за критерієм поширення там коронавірусу та їх відвідання українцями.

Про це він сказав під час брифінгу 15 липня.

За його словами, Україна нещодавно віднесла Нідерланди до "зеленої" зони, бо по дипломатичних каналах отримали від країни дані щодо інцидентності захворювання. Зокрема, кількість активних хворих там складає 14,5 на 100 тисяч населення, що є низьким рівнем поширення вірусу.

Він зазначив, що на етапі погодження, за яким принципом будуть відкриватися кордони, у тому числі в країнах ЄС, на початковому етапі йшлося про рівень хворих на 100 тисяч населення.

Зокрема, у червні в Україні був запроваджений критерій 40 на 100 тисяч населення. Потім у ЄС змінили цей показник на інцидентність захворювання.

"Ми не виключаємо, що будемо переглядати ці критерії. Але у зв'язку зі збільшенням активних хворих в Україні, зараз цей показник складає понад 62 активних хворих на 100 тисяч населення, ми внесли пропозицію щодо збільшення цього критерію до 55 на 100 тисяч", — сказав Степанов.

Він пояснив, що після затвердження цієї постанови країни, які матимуть понад 55 активних хворих на 100 тисяч населення, будуть потрапляти до переліку країн "червоної" зони, а менше — до "зеленої".

"Перегляд у бік інцидентності — саме такий показник нині використовують у Європі. Ми також його не виключаємо. Зараз аналізуємо і розробляємо нові підходи", — додав міністр.

Що відомо

  • Раніше Кабінет міністрів скасував тимчасову заборону в'їзду на територію України іноземним громадянам.
  • Сама Україна перебуває у переліку "червоних" країн, низка держав не рекомендує їхати до України, а також посилює контроль на кордонах з Україну. Зокрема, з 15 липня такий підхід запровадила Угорщина.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що країни, з яких прибуватимуть іноземці в Україну після відновлення міжнародного авіасполучення, поділять на "червоні" та "зелені" і для них діятимуть різні правила.
  • Також міністр охорони здоров'я Максим Степанов радить українцям, перш ніж планувати відпустки за кордоном, дочекатися рішення тих чи інших країн щодо допуску на свою територію іноземних туристів.
  • У МОЗ повідомили, що іноземці, які прибувають в Україну з країн "червоної зони" можуть не перебувати 14 днів на самоізоляції, якщо зроблять тест на коронавірус своїм коштом.
На початок