Рада безпеки Білорусі оприлюднила заяву щодо подій в РФ

Рада безпеки Білорусі оприлюднила заяву щодо подій в РФ

Білоруський кордон
Фото: Суспільне Рівне

Рада безпеки Білорусі оприлюднила заяву щодо протистояння "вагнерівців" та влади Росії. Там заявили, що подібне до того, що відбувається, "не варте тих наслідків, тих втрат, до яких можуть призвести емоційні рішення і протиправні дії".

"На карту поставлено інтереси народу, життя простих громадян, цілісність Росії. Ми закликаємо до голосу розуму. У цей важкий час усі, хто сьогодні залучений у неприпустиме протистояння всередині єдиного у своїх цілях військового братства, потрібні там, де вирішується майбутнє слов'янського світу, доля мільйонів наших людей", — йдеться у заяві.

Білоруський народ завжди був і буде з Росією, додали у Радбезі. Там наголосили, що білоруси і росіяни — братні народи, дві держави пов'язані політичним союзом. І Білорусь не може залишатися осторонь подій, які відбуваються на півдні Росії.

"Будь-яка провокація, будь-який внутрішній конфлікт у військових і політичних колах, в інформаційному полі та громадянському суспільстві — подарунок колективному Заходу. Навіть якщо зацікавлені сили і не стоять біля витоків подібних сценаріїв, то не проґавлять шанс їх розвинути й очолити. Це може призвести до катастрофи. Не було нічого страшнішого в історії Росії, ніж смута — руйнівна і безглузда за своєю суттю", — заявили у Радбезі Білорусі.

Також стало відомо, що Путін дзвонив Лукашенку вранці 24 червня, передає державне білоруське агенство БЕЛТА. Зазначається лише, що "Путін поінформував білоруського колегу про ситуацію у Росії".

Що відомо про заколот ПВК "Вагнер"

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину". Він також порівняв події в Росії зараз з революцією 1917 року.

На початок