"Хаосу вже стільки, що жодною брехнею його не сховаєш" — Зеленський про події в Росії

"Хаосу вже стільки, що жодною брехнею його не сховаєш" — Зеленський про події в Росії

Зеленський про Путіна та події в Росії
Президент України Володимир Зеленський під час звернення до представників світової екологічної спільноти 8 червня 2023 року, фото: ОПУ

Оновлення: Увечері 24 червня Пригожин заявив, що "вагнерівці" припиняють заколот.

Допомогти українській армії

Президент України Володимир Зеленський прокоментував протистояння "вагнерівців" і влади Росії, наголосивши, що РФ має вивести всі війська з території України.

Про це ідеться у повідомленні Зеленського в телеграмі вдень 24 червня.

"Кожен, хто обирає шлях зла, – руйнує сам себе. Посилає колони військових знищувати життя іншої країни – та не може втримати їх від втечі та зради, коли життя чинить опір. Тероризує ракетами, а коли їх збивають – принижується, щоб дали «Шахеди». Зневажає людей та кидає на війну сотні тисяч – щоб врешті забарикадуватись у Московській області від тих, кого сам озброїв", — зазначив Зеленський.

Він додав, що Росія довго "маскувала пропагандою свою слабкість і дурість свого правління".

"А тепер хаосу вже стільки, що жодною брехнею його не сховаєш. І все це – одна людина, яка знов і знов лякає 1917 роком, хоча взагалі ні до чого іншого привести не здатна. Слабкість Росії очевидна. Повномасштабна слабкість. І чим довше Росія триматиме свої війська та найманців на нашій землі, тим більше хаосу, болю і проблем для себе ж потім отримає. Це теж очевидно. Україна здатна захистити Європу від розповзання російського зла і хаосу. Зберігаємо нашу міцність, єдність та силу.Всі наші командувачі, всі наші воїни знають, що робити. Слава Україні!", — написав президент України.

Що відомо про заколот ПВК "Вагнер"

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину". Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Останні новини щодо подій в Росії читайте тут.

На початок