"Тут молилися козаки": на Тернопільщині відзначили 30-ліття каплиці

"Тут молилися козаки": на Тернопільщині відзначили 30-ліття каплиці

"Тут молилися козаки": на Тернопільщині відзначили 30-ліття каплиці
Суспільне Тернопіль

У селі Підлісці Кременецької громади відзначили 30-річчя відновлення "Богданової каплиці". Там молилися за воїнів та перемогу України. Організували хресну ходу. Про це розповів організатор Андрій Левчук.

Від церкви Святого Преображення люди пройшли хресною ходою "Богданової каплиці" у селі Підлісці. Участь у ході взяла переселенка з Енергодару Тетяна Лаптьонок.

"Ми не місцеві, ми переселенці. Живемо у родичів, дізналися про це свято і вирішили долучитися. Дитина навіть каже: "мені подобається, цікаво, але тільки, що рано вставати. А так чудово, гарно. Добре, що такі традиції, такі свята є".

"Богданова каплиця"
Люди ідуть до "Богданової каплиці". Суспільне Тернопіль

Місцева жителька Ірина Колонтай розповіла про історію каплиці.

"За легендою, тут перебував Богдан Хмельницький, коли вони йшли на битву під Берестечком. Коли вони зупинялися з козаками, то тут молилися, вище каплиці є могили, а ще тут була церква. В 1990 році цю церкву відбудували і відтоді кожного року влітку ми проводимо богослужіння".

"Богданова каплиця"
Богослужіння у "Богдановій каплиці". Суспільне Тернопіль

Священники Православної церкви України освятили воду в криниці на території духовного центру. Також освятили хрест до 30-річчя відновлення "Богданової каплиці". Його встановили на кладовищі, де згідно з легендою, поховані козаки. "Два роки тому з настоятелем храму, отцем Юрієм Мазурчуком, ми започаткували духовно-історичний центр імені Богдана Хмельницького "Богданова каплиця". Проводили фестиваль, гарне дійство було. Зараз, на жаль, цього не можемо собі дозволити. Не має змоги, краще всі ресурси віддати на допомогу нашим бійцям. Силами релігійної громади та добрих людей оновили та поставили хрест. Згодом, ми ще його підпишемо, щоб люди знали що це за хрест".

Хрест
Хрест неподалік каплиці. Суспільне Тернопіль

Після літургії Кременецька територіальна оборона відзначила нагородами жителів села, які зараз воюють на Запорізькому напрямку та волонтерів.

"Для мене нинішня нагорода, так ми працюємо для відродження пам’яті козацтва на Кременеччині. Взагалі козацьких кладовищ є 5 в Україні, ми разом з тим і підтримуємо територіальну Кременецьку тероборону, 85 батальйон. І для мене була несподіванка сьогоднішня нагорода", – розповів волонтер Віталій Шафранський.

На початок