У Японії планують дозволити обмежене використання ШІ у школах

У Японії планують дозволити обмежене використання ШІ у школах

Штучний інтелект ChatGPT
Ілюстративне фото: Associated Press

У Японії планують дозволити обмежене використання штучного інтелекту у школах з наступного навчального року. Про це повідомляє Kyodo з посиланням на тимчасові рекомендації Міністерство освіти країни щодо обмеженого використання ChatGPT.

Міносвіти обговорює з експертами відповідні рекомендації з травня. Їх планують оприлюднити найближчим часом до кінця червня.

Японським школам можуть дозволити обмежене використання генеративного ШІ в процесі освіти, наприклад, щоб допомоги сформувати більше ідей для дискусій у класі або збільшити практику спілкування англійською мовою.

Водночас недоречним вважається використання учнями ШІ для написання віршів або творів. Написані генеративним ШІ творчі роботи вважатимуться списуванням, якщо учні видаватимуть їх за свої. Також неприйнятним є використовувати ШІ на іспитах.

Як зазначають у Міносвіти Японії, важливо виховувати в учнів уміння продумано використовувати генеративний ШІ. Це потрібно,  щоб запобігти його потенційному негативному впливу на навички критичного мислення та креативність дітей. Крім того, йдеться про запобігання витоку персональних даних і порушенню авторських прав. Тож вчителі повинні вчити учнів не надавати особисту чи конфіденційну інформацію генеративним програмам ШІ, зазначають у відомстві.

Також планують дозволити використовувати ШІ для зменшення навантаження на вчителів під час рутинних завдань. Зокрема, йдеться про створення проєктів програм спортивних днів, складання екзаменаційних питань чи написання повідомлення батькам. При цьому вчителі повинні будуть редагувати і перевіряти зміст написаного.

На початок