Пісні, створені за допомогою ШІ, можуть брати участь у "Ґреммі". Але є нюанс

Пісні, створені за допомогою ШІ, можуть брати участь у "Ґреммі". Але є нюанс

Пісні, створені за допомогою ШІ, можуть брати участь у "Ґреммі". Але є нюанс
Фото: FREDERIC J. BROWN/Getty Images

До участі у "Ґреммі" відтепер допускаються пісні, які містять елементи, створені штучним інтелектом. Головна умова: людина має бути творцем значної частини музичної композиції та/або тексту пісні. Про такі зміни у правилах повідомила Американська Академія звукозапису, зазначає видання AP.

"Твір, який не містить авторства людини, не відповідає вимогам у жодній категорії", — заявили в Академії відповідно до нових "Протоколів штучного інтелекту".

Це правило ухвалили після засідання опікунської ради, де визначили, що роботи, які містять елементи ШІ, є прийнятними, якщо людина-творець несе відповідальність за "значущий" внесок у музику та/або тексти.

Ця новина з'явилася невдовзі після того, як Пол Маккартні оголосив, що майбутній "останній запис The Beatles" був створений за допомогою штучного інтелекту шляхом вилучення голосу Джона Леннона зі старого демозапису. Тоді він описав ШІ як "дещо страшне, але захопливе", додавши: "Ми просто повинні побачити, до чого це призведе".

Інші зміни "Ґреммі"

Також Академія звукозапису внесла зміни у правила отримання премії в номінації "Альбом року": для цього щонайменше 20% роботи має бути створено автором музики. Раніше будь-хто, хто працював над альбомом, міг отримати номінацію.

Кількість номінантів у категоріях "Великої четвірки" — найкращі нові артисти, а також альбом, пісня та запис року — зменшилася з 10 до восьми.

Раніше у червні академія оголосила, що у 2024 році до нагородження буде додано три нові категорії:

  • найкращий танцювальний попзапис;
  • найкраще виконання африканської музики;
  • найкращий альтернативний джазовий альбом.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок