Європейські ігри

Європейські ігри

"Є над чим працювати". Ярослава Магучіх оцінила свій виступ та результат на Європейських іграх

"Є над чим працювати". Ярослава Магучіх оцінила свій виступ та результат на Європейських іграх

Ексклюзивно
"Є над чим працювати". Ярослава Магучіх оцінила свій виступ та результат на Європейських іграх
Ярослава Магучіх. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар Ярослави Магучіх для Суспільне Спорт.

Збірна України з легкої атлетики закінчила виступи на Європейських іграх. Ці змагання проводилися у межах командного чемпіонату Європи – українці виступали у другому дивізіоні.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

За результатами виступів на турнірі Україна посіла друге місце у командному заліку та підвищалася у класі. Запорукою цьому стали вісім перемог українських легкоатлетів у межах другого дивізіону.

Однією з перемог українських легкоатлетів став виступ Ярослави Магучіх у секторі стрибків у висоту. Лідерка збірної України з результатом 1.97 метра випередила 15 суперниць, зокрема румунку Даніелу Станчу та сербку Ангеліну Топич.

Магучіх ще зберігає шанси на медаль Європейських ігор – визначиться це за підсумками результатів у першому дивізіоні, що відбудуться у неділю, 25 червня. Однак сама українка вже не матиме спроб для покращення виступу.

Після виступу на Європейських іграх Ярослава Магучіх дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповіла про те, яким для неї був дебют на цьому турнірі та як загалом оцінює свій результат.

Магучіх визнала, що змагання показали необхідність подальшої роботи перед наступними стартами року.

  • Про виступ на Європейських іграх

"Звичайно, змагання були важливі — ми змагалися за вихід у перший дивізіон. І ми це зробили. Зараз ми на другому місці та наступного разу будемо змагатися з найсильнішими. Звичайно, це можливість ще раз показати, що українці намагаються у своїх сферах показувати найкраще, що вони можуть. І ми це довели — посіли друге місце.

Для мене це перший командний чемпіонат Європи. Але все одно я завжди змагаюся сама з собою, в секторі з планкою. Тому я не дивилася на [суперниць]. У мене була дуже хороша підтримка: моя команда приїхала, сестри мене підтримали. Дуже щаслива бути тут, представляти Україну".

  • Про підкорення висоти 1.97 м лише з третьої спроби
"Знала, що я була готова. Але, дякувати богу, перестрибнула з третьої спроби. Скажімо так, ще є над чим працювати. Багато над чим. Але головний старт сезону — це чемпіонат світу в Будапешті".
  • Про подальші плани
"Підготовка продовжується в Бельгії. Там є стадіон, нам орендували будинок, ми всією командою будемо там. Наступний старт у мене — Лозанна, етап Діамантової ліги. І потім етап Діамантової ліги тут, на цьому стадіоні в Польщі. Усе за планом. Будемо набирати оберти".
  • Про чемпіонат світу

"Звичайно, це ключові змагання. Вони наприкінці сезону, його головний старт. Буде мій третій чемпіонат світу, і я хочу показати все, на що здатна".

Хто така Ярослава Магучіх

  • 21-річна українська стрибунка у висоту, бронзова призерка Олімпіади-2020.
  • На відкритому повітрі Магучіх стала чемпіонкою Європи у 2022 році, а також двічі здобувала "срібло" на чемпіонатах світу - у 2019-му та 2022-му.
  • У 2023 році Магучіх стала чемпіонкою Європи в приміщенні з результатом 1.98 м. Її особистий рекорд зимового сезону 2023 року - 2.02 м на турнірі у Меці.
  • Особистий рекорд Магучіх у стрибках на відкритому повітрі - 2.05 метра, встановлений на турнірі у Брюсселі у 2022 році. Він ж є й національним рекордом.
На початок