П’ятеро пасажирів підводного апарату "Титан" компанії OceanGate, який зник під час занурення поблизу місця катастрофи лайнера "Титанік" в Атлантичному океані, найімовірніше, загинули.
Про це йдеться у заяві OceanGate, повідомляє BBC.
"Тепер ми вважаємо, що наш генеральний директор Стоктон Раш, Шахзада Давуд і його син Сулейман Давуд, Геміш Гардінг і Пол-Анрі Нарджолет, на жаль, загинули. Ці люди були справжніми дослідниками, які розділяли особливий дух пригод і глибоку пристрасть до дослідження та захисту світового океану. Наші серця з цими п’ятьма душами та кожним членом їхніх родин у цей трагічний час. Ми сумуємо про втрату життя та радість, яку вони принесли всім, кого знали".
У компанії зазначили, що сумують через втрату, та подякували всім, хто долучився до пошукової операції.
"Це надзвичайно сумний час для наших відданих співробітників, які виснажені та глибоко сумують через цю втрату. Уся сім’я OceanGate глибоко вдячна незліченній кількості чоловіків і жінок з багатьох організацій міжнародної спільноти, які надали різноманітні ресурси та так наполегливо працювали над цією місією. Ми цінуємо їхню відданість справі пошуку цих п’яти дослідників, а також їхні дні й ночі невтомної праці на підтримку нашої команди та їхніх родин.", — йдеться у повідомленні.
Також пресслужба компанії закликала не турбувати родини загиблих.
"Це дуже сумний час для всієї спільноти дослідників і для кожного з членів сімей тих, хто загинув у морі. Ми з повагою просимо поважати приватне життя цих сімей у цей найболючіший час", — додали в OceanGate.
Раніше учасники пошукової операції заявили про уламки, помічені на океанічному дні в районі ймовірної катастрофи, повідомляє CNN.
"Представник Pelagic Research Services підтвердив CNN, що його дистанційно керований апарат, який першим провів пошук зниклого підводного човна OceanGate на морському дні, виявив поле уламків", — йдеться у повідомленні.
Перед цим Берегова охорона США також повідомила, що в районі пошуків було виявлено поле уламків.
"Поле уламків було виявлено в районі пошуків поблизу Титаніка. Фахівці об’єднаного командування оцінюють інформацію", — зазначили у відомстві.
Згодом Берегова охорона провела пресконференцію, під час якої заявила, що в результаті пошуків знайшла та ідентифікувала п’ять великих уламків підводного апарату, пише BBC. Серед них — носовий обтічник за межами міцного корпусу.
Контрадмірал Джон Могер додав, що не може підтвердити, чи вдасться береговій охороні США знайти тіла п'яти пасажирів на борту підводного апарату.
"Це — неймовірно невблаганне середовище", — зазначив він.
Раніше видання повідомляло, що на зниклому "Титані", на борту якого перебувають п'ятеро людей, закінчується кисень, пошуки в Атлантичному океані наближаються до критичної стадії.
Що відомо про зникнення підводного човна, який перевозив туристів до "Титаніка"
У 1912 році найбільший на той час корабель у світі "Титанік" зіткнувся з айсбергом під час свого першого рейсу із Саутгемптону до Нью-Йорка. Тоді загинули понад 1 500 людей. Затонулий корабель "Титанік" розташований на глибині 3 800 метрів на дні Атлантичного океану. Це приблизно 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду, Канада.
"Титанік" почали ретельно досліджували з моменту виявлення його уламків у 1985 році. Невеликі підводні апарати час від часу беруть на борт туристів, щоб показати їм уламки "Титаніка". OceanGate Expeditions бере з туристів 250 тисяч доларів за місце у своїй восьмиденній експедиції, щоб побачити знамените затонуле судно.
19 червня в Атлантичному океані безвісти зник підводний транспортний засіб, який використовувався для перевезення туристів для огляду уламків затонулого "Титаніка".
Міжнародні пошукові роботи під керівництвом Берегової охорони США та за участю літаків Пентагону ведуться за 600 км від найближчої землі (східна сторона канадського острова Ньюфаундленд).
20 червня у Міноборони Великої Британії повідомили, що система порятунку екіпажів підводних човнів НАТО (NSRS) не допоможе в операції порятунку туристів, які перебувають у підводному апараті компанії OceanGate Expeditions, якщо він лежить на дні.
Батискаф NSRS, призначений для порятунку екіпажів човнів, що зазнають лиха, може працювати на глибині до 610 метрів, а дистанційно керований апарат з нього може занурюватися на глибину до 1000 метрів.