Завершується кисень. Пошуки зниклого підводного човна наблизились до критичної стадії

Завершується кисень. Пошуки зниклого підводного човна наблизились до критичної стадії

Логотип експедиції OceanGate Expeditions 2019 "Титанік" на дверях офісу
. Логотип експедиції OceanGate Expeditions 2019 "Титанік" на дверях офісу морського промислового складу в Еверетті, штат Вашингтон, 20 червня 2023 року. Фото: АP

На зниклому підводному човні “Титан” з п'ятьма людьми на борту закінчується кисень, пошуки в Атлантичному океані наближаються до критичної стадії. Про це пише CNN у четвер, 22 червня.

“Підводний апарат "Титан" починає кожну подорож для дослідження уламків "Титаніка" з 96-годинним запасом життєзабезпечення, а з ранку неділі з ним не було зв’язку. Таким чином ранок четверга став ключовим для пошуку судна і тих, хто був на борту”, — йдеться у матеріалі.

Стукіт, який було чути у вівторок і середу з-під води в районі масових пошуків, дали надію щодо тих, хто вижив, але це все одно, що шукати голку в стозі сіна, і час має вирішальне значення, кажуть експерти.

За словами офіційних осіб, всередині підводного апарату без місця для пасажирів, екіпаж мав би мати "обмежені запаси" їжі та води.

"Ми повинні зберігати оптимізм і надію", — сказав під час прес-конференції в середу координатор реагування Першого округу берегової охорони капітан Джеймі Фредерік.

Він повідомив, що літаки здійснюють пошуки з повітря, а дистанційно керовані апарати шукають зниклий човен під водою. За словами Фредеріка, очікується, що кількість задіяних у пошуковій операції ресурсів подвоїться протягом наступних одного-двох днів.

За словами Фредеріка, зона пошуку зниклого підводного апарату приблизно вдвічі перевищує розмір штату Коннектикут на поверхні і занурюється на глибину до 4 кілометрів.

"Це буде майже неможливо. Нам потрібне диво — але дива трапляються", — сказав в інтерв'ю CNN океанограф і експерт з пошуку підводних ресурсів Девід Галло.

Серед туристів, які зникили на борту "Титана": британський бізнесмен Хеміш Гардінг, британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, французький дослідник Поль-Анрі Наржоле і виконавчий директор OceanGate Expeditions Стоктон Раш.

Що відомо про зникнення підводного човна, який перевозив туристів до "Титаніка"

У 1912 році найбільший на той час корабель у світі "Титанік" зіткнувся з айсбергом під час свого першого рейсу із Саутгемптону до Нью-Йорка. Тоді загинули понад 1 500 людей. Затонулий корабель "Титанік" розташований на глибині 3 800 метрів на дні Атлантичного океану. Це приблизно 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду, Канада.

"Титанік" почали ретельно досліджували з моменту виявлення його уламків у 1985 році. Невеликі підводні апарати час від часу беруть на борт туристів, щоб показати їм уламки "Титаніка". OceanGate Expeditions бере з туристів 250 тисяч доларів за місце у своїй восьмиденній експедиції, щоб побачити знамените затонуле судно.

19 червня в Атлантичному океані безвісти зник підводний транспортний засіб, який використовувався для перевезення туристів для огляду уламків затонулого "Титаніка".

Міжнародні пошукові роботи під керівництвом Берегової охорони США та за участю літаків Пентагону ведуться за 600 км від найближчої землі (східна сторона канадського острова Ньюфаундленд).

20 червня у Міноборони Великої Британії повідомили, що система порятунку екіпажів підводних човнів НАТО (NSRS) не допоможе в операції порятунку туристів, які перебувають у підводному апараті компанії OceanGate Expeditions, якщо він лежить на дні.

Батискаф NSRS, призначений для порятунку екіпажів човнів, що зазнають лиха, може працювати на глибині до 610 метрів, а дистанційно керований апарат з нього може занурюватися на глибину до 1000 метрів.

На початок