Суд відправив директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА під домашній арешт

Суд відправив директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА під домашній арешт

Доповнено
Суд відправив директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА під домашній арешт
Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук на судовому засіданні. 21 червня 2023р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

Голосіївський районний суд Києва сьогодні, 21 червня, відправив під цілодобовий домашній арешт на два місяці директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука. Його підозрюють в службовій недбалості через загибель людей біля зачиненого укриття, повідомляє кореспондентка Суспільного.

За версією слідства, Ткачук не забезпечив роботу доступних укриттів у Деснянському районі столиці, що призвело до загибелі трьох людей внаслідок повітряної атаки Росії.

Що каже сторона обвинувачення

Прокурорка Деснянської окружної прокуратури Яна Луцишина під час засідання заявила, що підозрюваний на посаді директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА не визначив реальні потреби фонду захисних споруд цивільного захисту у столиці, не надав жодних пропозицій щодо формування бюджету міста з цього питання, не організував роботу щодо створення фонду захисних споруд, а також не забезпечив дієвий контроль за їх утриманням та станом готовності.

Також прокурорка додала, що Роман Ткачук взяв участь у перевірці лише 4 укриттів, з понад 4 тисяч, які існують у Києві.

Яна Луцишина вимагала в суді для Ткачука найсуворіший запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету.

Вона додала, що санкція статті про службову недбалість передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Суд обирає запобіжний захід Роману Ткачуку
Засідання Голосіївського райсуду, під час якого обрали запобіжний захід директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку. Київ. 21 червня 2023р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

Що каже сторона захисту

Захист підозрюваного виступив проти запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту і попросив суддю не задовольняти клопотання прокурора.

Адвокатка Романа Ткачука під час засідання заявила, що "підозра є необґрунтованою та передчасною". Також вона наголосила, що було проведено ряд обшуків, в наслідок яких було вилучено всі документи. За наказом Ткачука всі співробітники департаменту надавали слідству необхідні документи для прискорення процесу. А поведінка підозрюваного підтверджує, що він бажає співпрацювати зі слідством, оскільки своєї вини не визнає.

Що каже Роман Ткачук

Сам Роман Ткачук вважає підозру необґрунтованою. На судовому засіданні він запевнив, що добросовісно виконував свої обов'язки на посаді директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

"Практика показує, навіть коли ми проводимо перевірку, з укриттям все в порядку, є укриття, двері відчинені. Але, на жаль, під час повітряної тривоги за якимось, можливо, людським чинником двері не відчиняються і мешканці не отримують доступу. Коли ми проводили такі розбори поадресово з зачиненими дверима, ми мали такі відповіді: наприклад, комендант каже: вибачте, я не чув телефонного дзвінка, або я знаходився в іншому місці. Вважаю, що я свої обов'язки виконував відповідно на 100 відсотків", — сказав в суді Роман Ткачук.

Запобіжний захід Роману Ткачук
Суддя Голосіївського райсуду, який обрав запобіжний захід директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку. Київ. 21 червня 2023р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

Рішення суду

Голосіївський районний суд у повному обсязі задовольнив клопотання прокуратури та обрав директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці з носінням електронного браслету.

Роман Ткачук також зобов'язаний прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну місця свого проживання; утриматися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, за винятком участі у процесуальних діях; здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

Прокурорка Деснянської окружної прокуратури Яна Луцишина назвала рішення суду законним і повністю обґрунтованим.

"Задоволені рішенням повністю, оскільки під час здійснення досудового розслідування встановлені ризики, які доведено судом, зокрема, щодо переховування від органів досудового розслідування, знищення та спотворення документів, а також вплив на свідків", — сказала у коментарі Суспільному Яна Луцишина.

Ні Роман Ткачук, ні його захист рішення суду не коментували. Однак адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію на запобіжний захід.

Що відомо про справу укриттів у Києві

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві. Згодом їм оголосили підозри.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Водночас перевірка засвідчила, що понад третина укриттів у Києві непридатні для використання, вільний доступ мають 2/3 сховищ.

20 червня слідчі Нацполіції вручили директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку підозру у неналежному виконанні службових обов'язків. У прокуратурі пояснили, що йдеться про питання фонду захисних споруд Києва і розслідування випадку загибелі людей біля укриття в Деснянському районі.

На початок