Є п'ять напрямків для швидкого відновлення і на це потрібно $14,1 млрд на рік — Шмигаль

Є п'ять напрямків для швидкого відновлення і на це потрібно $14,1 млрд на рік — Шмигаль

Шмигаль, Лондон
Денис Шмигаль під час Конференції з відбудови України у Лондоні, 22 червня 2023 року. Фото: КМУ

За оцінкою Світового банку в Україні є п'ять напрямків, які потребують швидкого відновлення і для цих п’яти напрямків потрібно 14,1 млрд доларів на наступні 12 місяців.

Про це на полях Конференції з відновлення України у Лондоні розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Напрямки, які потребують швидкого відновлення:

  1. Енергетика. Отже, відновлення енергетики, негайне відновлення, тому що ми йдемо в наступний опалювальний сезон до наступної зими. І нам потрібно відновити енергогенерацію, енергомережу, газопостачання. Отже, це пріоритет номер один.
  2. Гуманітарне розмінування. "Бо без цього ми нічого не можемо зробити. Понад 174 тисячі квадратних кілометрів в Україні — заміновані. Тому ми повинні розмінувати через це, це другий пріоритет", — сказав Шмигаль.
  3. Житло. Треба відремонтувати будинки і квартири, щоб люди могли нормально жити.
  4. Ремонт критичної інфраструктури.
  5. Економічна підтримка для малого та середнього бізнесу.

"Для цих п’яти напрямків нам потрібно 14,1 млрд доларів на наступні 12 місяців. В українському бюджеті ми маємо 3,3 млрд. Ми маємо близько 4 мільярдів від наших партнерів, у них є додаткові гроші на інші, на різні напрямки, які партнери підтримують", — сказав Шмигаль.

Але, за словами прем'єра, згідно з оцінкою Світового банку Україна має зосереджуватися на потребах швидкого відновлення.

"Під час нашої міжвідомчої координаційної платформи донорів вчора ми обговорювали ці потреби, додаткові потреби у розмірі 6,5 мільярдів. Ми розуміємо, як співпрацювати з країнами G7 і з міжнародними фінансовими організаціями. І я впевнений, що найближчим часом після цієї конференції, за результатами цієї конференції, ми зберемо всі необхідні кошти і вкладемо їх на потреби швидкого відновлення в Україні", — сказав він.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

На початок