Соціологи розповіли, від чого залежить рівень довіри до Зеленського та яким він буде восени

Соціологи розповіли, від чого залежить рівень довіри до Зеленського та яким він буде восени

Ексклюзивно
Соціологи розповіли, від чого залежить рівень довіри до Зеленського та яким він буде восени

Доктор соціологічних наук Олександр Стегній вважає, що рівень довіри до президента Володимира Зеленського поступово знижується, а керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній зазначає, що поки в Зеленського немає альтернативи на всеукраїнському рівні, довіра до нього залишається на дуже високому показнику.

Свої думки стосовно рейтингу довіри українців, що впливає на настрої виборців та чого чекати восени вони розповіли в ефірі Українського радіо.

На думку Стегнія, рейтинг Зеленського тримається на певній суперечливості політичної культури.

“Президент намагається дистанціюватися від помилок виконавчої влади, уряду. Тому що некомпетентність стосується всіх. Він намагається триматися середини”, – каже соціолог.

Також він звернув увагу на порівняння періоду президентства Зеленського з Порошенком та Януковичем. За словами Стегнія, рейтинг Порошенка "підкосила" обіцянка швидко припинити війну, а в часи президенства Януковича зіграла лінія “Янукович-Ющенко”, що фактично поділила країну навпіл. А чинний президент – людина абсолютно далека від політики. На думку соціолога, якраз у цьому полягає велика небезпека для тих, хто йому довіряє.

"У нього є ресурс інерційної довіри: для реалізації своїх планів президенту давали 1-2 роки. Вже пройшов понад рік і фактично він намагається ближче підійти до проблем людей і втручатись в те, що залежить не від президента, а від українського уряду. Адже в президента два повноваження: безпеки та зовнішня політика. І там, і там в нас великих досягнень немає. А, наприклад, проєкт “Велике будівництво” чи будівництво доріг – це прерогатива уряду, а не президента. Але коли він виступає з заявами про будівництво доріг, частині електорату це імпонує”, – пояснив Стегній.

Читайте також: "Прогнозується жорстка боротьба": експерт розповів про особливості виборів-2020"

А Загородній вважає, що рейтинг Зеленського тримається так довго, тому що він залишається навколо свого ядра, а також немає особливої альтернативи.

”73 % – це голосування проти Порошенка, тому за нього віддали свій голос так багато людей. Більш коректно порівнювати перший тур, де за нього голосували 30%. Дійсно корекція рейтингу Зеленського відбувається частково на користь Бойка, тому що його прихильники також голосували за Зеленського. Але поки в Зеленського немає альтернативи на всеукраїнському рівні, особиста довіра до нього залишається на дуже високому показнику. Люди, навіть якщо й розчаровуються, не йдуть до старих політиків. Антирейтинг Порошенка, Тимошенко залишається величезним”, – уточнив Загородній.

Також він вважає, що на користь чинного президента грає й те, що він особисто не потрапляв у відверті корупційні скандали.

“Люди готові розуміти, що прийшла молода людина, він хоче щось поміняти, щирий, людиноцентричний. Це імпонує людям, вони не вважають, що всі інші політики думають про людей. Як на рік президентства, то у Зеленського рейтинги були й залишаються доволі високими. Я не виключаю, що йому вдасться дотягнути цей рейтинг і до місцевих виборів. Думаю, що на рівні 15-20 % “Слуги народу” зайдуть у всі міські та обласні ради, за винятком Галичини, яка більше тяжіє до Порошенка. Проти Зеленського також працюватиме економіка, що впливатиме на його рейтинг. Але все, звісно, залежатиме й від того, як уряд буде виправляти цю ситуацію, наскільки ефективною буде боротьба з економічною кризою”, – підсумував Тарас Загородній.

Опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведене 15-20 липня свідчить, що більш ніж половина українців не задоволені роботою президента Володимира Зеленського. Роботою президента задоволені 36 % опитаних, тоді як повністю або частково незадоволені 56%. Водночас Зеленський все ще має найкращі показники підтримки виборців серед інших можливих кандидатів на президентське крісло. Також соціологи відстежили рейтинг падіння довіри до чинного президента та двох колишніх очільників держави у відповідні періоди їх керування державою.

Соціологи розповіли, якого рівня довіри чекати Зеленському восени

Соціологи розповіли, якого рівня довіри чекати Зеленському восени

Що відомо

  • Згідно опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг 15-20 липня, понад половина опитаних українців схиляються до того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди