"Прогнозується жорстка боротьба": експерт розповів про особливості виборів-2020

"Прогнозується жорстка боротьба": експерт розповів про особливості виборів-2020

"Прогнозується жорстка боротьба": експерт розповів про особливості виборів-2020
УНІАН

31 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Очікується, що це буде змагання не лише парламентських політичних сил, а й оцінка дій урядової команди, президента і протистояння місцевих еліт. В ефірі Українського радіо політичний експерт Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук аналізував, які політичні сили готуються до місцевих виборів та чого від них очікувати.

"Це місцеві вибори, на яких обираються міські, сільські голови та місцеві ради. Очевидно, що тут дуже важливу роль зіграють саме місцеві еліти. Голосувати за котів у мішках на цих виборах навряд чи хтось буде. Якщо ми проаналізуємо попередні вибори 2015 року, то побачимо, що там достатньо багато місцевих партій отримали високий відсоток голосів. Наприклад, у Черкаській області була партія "Черкащани", у місті Вінниця — "Вінницька європейська стратегія". Подібна ситуація була у Хмельницькій області, Одесі та Харкові. Тому, насправді, коли ми кажемо, що діють парламентські політичні сили — є команда Зеленського, то, з іншого боку, є досить сильні місцеві еліти", — зазначив Гончарук.

На його думку, вибори-2020 будуть доволі складними.

"Ми вже приблизно бачимо, на що готові йти гравці по тому ж місту Черкаси: там був замах на заступника мера. Хто переможе — сказати дуже складно, тому що у місцевих еліт, які зараз не представляють чинну владу, є так само дуже багато своїх аргументів", – розповідає експерт.

Читайте також: 7 головних питань про місцеві вибори-2020. Як проголосувати та кого обираємо

Гончарук зазначив, що партія "Слуга народу" стикнулася з проблемою нестачі кадрів: "Це проблема "Слуги народу" практично у всіх містах і навіть невеликих населених пунктах. Внаслідок чого вдалося отримати колосальний результат на попередніх виборах? Тих кандидатів, яких вони висували, фактично, ніхто не знав. Вони дуже часто не мали жодної біографії ні по політичній, ні по громадській діяльності. Але на виборах мерів така історія не пройде. Тут висувати нікого і розраховувати виключно на рейтинг Зеленського не доводиться. Тим паче, що рік минув і виборці даватимуть певну оцінку".

Він підкреслив, що для влади важливо перемогти принаймні тих кандидатів, які досить жорстко виступали проти чинної влади, наприклад, як очільники Дніпра і Черкас.

"Потрібно враховувати, що це вибори у містах за вже новими правками до законодавства. Там, де понад 75 тис. виборців, будуть двотурові вибори. Це означає, що в другий тур будуть з високою ймовірністю виходити чинні мери, які не зможуть перемогти у першому турі, й інший кандидат, в тому числі, можливо, і від "Слуги народу". Прогнозується досить жорстка боротьба. Вже видно, що відбувається ротація силовиків по багатьох областях, тому я навіть не виключаю, що будуть використовувати саме цей адміністративний ресурс", — зазначив Гончарук.

Що відомо

На початок