У Рівному запустили систему моніторингу якості повітря. Як це працює

У Рівному запустили систему моніторингу якості повітря. Як це працює

У Рівному запустили систему моніторингу якості повітря. Як це працює
Фото: Суспільне Рівне

Систему моніторингу якості повітря запустили у Рівному, проєкт 21 червня презентували у міській раді. Станції фіксують вміст пилу і передають дані для інтерактивної карти ЛУН Місто Air, розповіла Суспільному кураторка проєкту Анна Денисенко.

Йдеться про п'ять станцій у різних куточках Рівного, вони фіксують вміст пилу в атмосфері у реальному часі і передають ці дані до інтерактивної карти ЛУН Місто Air.

"Рівне — наше ювілейне місто, десяте. Де ми працюємо? Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль. Наша мета — привернути увагу суспільства до теми якості повітря, а також щоб вони могли приймати більш правильні та ефективні управлінські рішення", — коментує Анна Денисенко.

У Рівному запустили систему моніторингу якості повітря
Фото: Суспільне Рівне

Вона зазначила, що кожен охочий може відслідковувати чистоту повітря в режимі online, а також переглядати дані за останній місяць.

Онлайн-мапа моніторингу якості повітря у Рівному
Увечері 21 червня мапа показує, що у двох точках Рівного повітря "прийнятне" із показником 55 та 54, а в одній чисте, там показник 36. Скрин з онлайн-мапи

Над проєктом працювала команда громадської організації "Лун Місто" та аспіранти факультету радіофізики Київського національного університету. Серед них — співрозробник пристрою для перевірки повітря Андрій Антоненко.

"Ця станція складається з двох частин: умовного нашого носика, де безпосередньо датчики вимірюють якість повітря та "мізки", які підключаються через wi-fi і дані виводяться на нашу інтерактивну карту. Ця станція має легку конструкцію. Усі частини пластмасові, вони надруковані на 3D-принтері", — каже Андрій Антоненко.

У Рівному запустили систему моніторингу якості повітря
Фото: Суспільне Рівне

По кожній станції можна передивитись історію показників за останні два дні, за 30 днів. Також можна слідкувати за даними в реальному часі, каже Анна Денисенко.

За інформацією Рівнеради, проєкт планує збільшити кількість станцій у місті вдвічі. Кожен охочий може подати заявку та встановити таку станцію у себе вдома — її нададуть безкоштовно. Як долучитися до проєкту, Суспільне розповідало раніше.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок